Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállaljak babát vagy építsem...

Vállaljak babát vagy építsem a karrierem?

Figyelt kérdés
32 évesen sikerült egy jó állás,ami minden időmet leköti,de nem bánom,mert szeretem és elismernek.Viszont a cégnél,ha valaki elmegy szülni,jön más a helyére és már nem mehet vissza abba a pozícióba a gyermekvállaló.Nos nekem kell ez az állás, a velejáró fizetés,stb.Viszont ha a jövőmre gondolok,szeretnék gyereket is.
2009. nov. 5. 09:48
 1/10 anonim válasza:

Ha most elszalasztod, lehet, hogy sosem lehet babád (az állás több év..),nyugdíjas éveidben pedig se gyerek, se munka...egyedül leszel.

Viszont azt a gyereket el is kell tartani, megértem a karrier fontosságát is...de ilyen lehetőséged az életben még lehet...de a "biológiai órád viszont ketyeg"

Hát nem irigyellek...de kívánom, hogy jól dönts :)

2009. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fejlett nyugaton ezt úgy csinálják a karrierista nők, hogy szülés után 3 hónap után fogadnak egy elmaradott országbéli beköltözős babysittert, és azonnal visszamennek dolgozni. A fizetésükből telik.
2009. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja,szerintem a szomszédban találnék "elmaradott országbéli" babyszittert.De sajnos annyira jól nem állok...
2009. nov. 5. 10:58
 4/10 anonim ***** válasza:

én teljesen az elsővel értek egyet.

a Te döntésed, de mérlegelned kell, hogy munkád még lehet, de minél tovább vársz annál kevesebb az esélyed a gyerekre.

egyébként ez szerintem egy közös döntés a gyermek lehetséges apukájával is, nem? ő mit gondol erről?

2009. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A jelenlegi gazdasági helyzetben szerintem a munkánál maradj.
2009. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát most tuti le leszek pontozva, de az előzőhöz csak annyit szólnék, hogy persze válaszd a munkát, aztán a fizetésedet majd költsd 50 évesen beültetésekre, hogy lehessen gyereked, akit 55 évesen majd megszülsz, és ha viszed az iskolába majd mondják neki, hogy Téged miért a nagymamád hoz?

hát igen a jelenlegi gazdasági helyzetben biztos ezt kell majd csinálni


és ezt nem neked írom, nem téged akarlak minősíteni, csak ezzel is kell számolni

2009. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csinálj babát mert ha oylan a munkahelyed ahogy leírtad akkor oda más is megfelel aki teljesít úgy mint te vagy akár jobban, azt hiszed magadról hogy nincs nálad jobb?


Ennyire nem lehetsz naív!


Vállalj babát mert ha vki aki a főnököd ismerőse vagy családtagja bajba kerül és megtetszik neki az állásod akkor nincs rá garancia hogy megtartanak!!

Aztán akkor se munka se gyerek...

A Munkahelyeden be ne jelentsd hogy mire készülsz csak egyszerűen vállald be a gyereket és menj el gyesre ha van még ilyen...

2009. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg gondolj arra hogy 8-10 év múlva úgyis leépítenének mivel ÖREG leszel..


Nem éri meg a munkát választani.. Gyerek, és mellette próbálj levelezőn elvégezni vmi fősulit ha még nem lenne..

2009. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a baba mellett döntesz, apu nem maradhatna otthon a babával és esetleg hazajárnál szoptatni? Ha összeegyeztethető lenne a kettő és vállalnám vh így!
2009. nov. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

akár egyeztethetsz is a munkahelyeddel, hogy 4 órában visszavennének-e? vagy nem tudom milyen a munkaköröd, de részben dolgozhatnál otthonról is akár...

Ha pedig a munkahely egyik lehetőség felé sem nyitott, akkor baba mellett járj suliba, így látják, hogy az otthon töltött 3 éved alatt tovább képezted magad...


nekem most 15 hónapos a kisfiam, itthonról dolgozom, tárgyalni és ügyfelekhez viszem magammal :) és szombatonként fősulira járok...

2009. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!