Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diploma mellé...

Közgazdász diploma mellé informatikus diploma jó kombináció?

Figyelt kérdés
közgazdász, Pénzügy-számvitel szakon végeztem, most belevágtam a programtervező informatikus képzésbe - esti tagozaton, meló mellett. Pénzt nem hiszem hogy fogok vele keresni - a piac ahhoz már túl telített, de érdekel a téma. Elhelyezkedés szempontjából ez jó kombináció? Vagy inkább hátrány?

2013. szept. 24. 00:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
IT piac telített? Nem hiszem. Psz diploma is az egyik(ha nem a legjobb) közgazdász diplomának számít. Gondolom eltére jársz. Én nem sok értelmét látom, ha nem informatikával akarsz foglalkozni, de te tudod. Értelmesebb lett volna először infóra menni aztán egy MBA.
2013. szept. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%
*egyik legjobb
2013. szept. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Igen-igen nekünk is ezt a maszlagot nyomták az egyetemen, hogy a pénzügy-számvitel milyen piacképes, stb. Azért nem volt még nomrális szakmai melóm 4 év alatt, csak Shared Service Center, meg Call Center, ja.

Annyit azért remélek hogy ha lesz egyszer IT-s diplomám, majd nem telefonhívásokat kell vennem egész nap, idegen nyelveken....

2013. szept. 24. 07:37
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! El kell, hogy keserítselek, de valószínűleg nem az egyetemi képzettséged megnevezése miatt nem tudsz elhelyezkedni, hanem saját hibádból. Én jelenleg még tanulok közgáz BSc-n, mégis van rendes állásom, sőt több megkeresést is kapok más cégektől, hogy menjek hozzájuk.

Javaslom, hogy csinálj egyedi CV-t, tréningezd magad az interjúkra, biztos sikered lesz közgáz diplomával is.

2013. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. El kell keserítselek, de látatlanaban is megmondom, hogy vagy Corvinus, vagy BGF, vagy BME esetleg ELTE ahol tanulsz közgázt. Én viszont egy vidéki egyetemen végeztem. Az országos felsőoktatási rangsorok szerint a 8. helyen van a képzés országos szinten a rangsorokban. Tehát szart sem ér.

Ezen túl, kíváncsi volnék hogy mit nevezel rendes állás alatt. Én beszélek még két nyelven felsőfokon, mégsem értem ezzel sem szart se...a 4 év alatt, nem tudom hány helyre jelentkeztem, szerintem elküldtem legalább 500 jelentkezést már. CSAK SSC-k, meg CALL CENTEREK hívtak, ezek is nyílván a nyelvtudásom miatt. Ennyi, neked pedig sok sikert!

2013. szept. 24. 12:40
 6/27 A kérdező kommentje:
Jajj...úgy látszik nem tudok fogalmazni, ha érzelmileg érintett vagyok egy ügyben. Tehát "mit ÉRTESZ rendes állás" akart volna lenni a mondat. A helyesírási hibák most nem érdekelnek, mert felment a pumpa, de nagyon!!!!!!!!!!!!!
2013. szept. 24. 12:42
 7/27 anonim ***** válasza:
Igen, az iskola sokat számít, de aki talpraesett az a zskf-el is el tud helyezkedni. Egyébként most Bp-n keresel munkát vagy vidéken? Az is sokat számít.
2013. szept. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem az a gond hogy nem találok munkát. Amúgy budapesten keresek igen. Az a gond hogy komoly munkát nem sikerült mág összeszednem...tudod, valami olyat, amit a sajátodnak tudsz érezni...aminek van esetleg némi mélysége. Shared Service Centerek meg Call Centerek nem érdekelnek - és eddig csak ilyenekhez volt szerencsém. Mondok egy példát, egy "igazi" közgazdász állásra: kontroller, üzelti elemző, business analyst, ilyenek.

Ami talán leginkább idegesít, az az hogy én tényleg odatettem magam a tanulásnál - nem bulizgattam, meg partyztam, hanem melóztam, meg tanultam ezerrel. A nyelvtudásomért is keményen megdolgoztam - és bizony merem állítani, hogy nyelv alkalmazás szintjén egy legalább egy szinten vagyok a nyelvszakos bölcsészekkel.... de mindez hiába, mert nem voltak kapcsolataim, így maradtak a szar melók.

2013. szept. 24. 17:05
 9/27 anonim ***** válasza:
Kontroller, auditor, számviteles, pénzügyi elemző munkákkal vannak teli az állásportálok, valamennyire igaz, hogy piacképes a diploma csak egy a baj, legtöbbször tapasztalatot kérnek, de ha nem akkor inkább #5-be linkelt iskolákat preferálják. De az odajárt hallgatók már a suli által rendezett állásbörzén elhelyezkednek, Corvinus egyik évfolyamát a Deloitte egy az egybe felvette szinte. Mesterképzésen esetleg nem gondolkodsz? Pénzügy vagy számvitel bgf-en vagy valahol?
2013. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
De végül is már infón tanulsz, akkor tárgytalan, csak ez a diplomád feleslegessé válik...
2013. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!