Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az értékesítős- jutalékrendsze...

Az értékesítős- jutalékrendszeres munkákból mennyire lehet megélni?

Figyelt kérdés
Aki ebben dolgozik, keres annyit legalább, hogy a közlekedését fizesse, és valamennyi még maradjon is?

2013. szept. 27. 00:35
 1/7 anonim válasza:
Elég sok mindentől függ, de meg!
2013. szept. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Halihó! Tudok kérdőíves munkát, nem túl gyors, de kisebb karácsonyi ajándékok megvásárlására elégséges összeg gyűlhet össze, akár akkor is, ha most kezdesz bele. Ha érdekel, akkor írj üzit.
2013. szept. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ...

Nem mindegy , hogy alkalmazott vagy alapfizetéssel és jutalékkal , vagy vállalkozó csak jutalékos rendszerben.

Ha vállalkozó vagy , akkor havi 60 ezret adózol az államnak , akkor is , ha nincs bevételed , tehát havi hatvan mínuszról indulsz.


Általában négy féle értékesítő-jutalékos vállalkozó

van , az akinek nagyon megy ( ők havi százezreket kaszálnak ) ,és az aki nyomorszinten eléldegél , egyik hónapban van pénz , a másikban nincs.Tehát attól függ , hogy van e érzéked a jutalékos értékesítési munkához

( és van e gyomrod hozzá ), konkrétan tudsz e lyukat beszélni az ismerőseid hasába....

Vannak még olyanok akinek amúgy is van vállalkozása ( tehát a közterheket amúgy is fizetni kell ), de nem nagyon megy a vállalkozás , ezért kiegészítő tevékenységnek felvesznek valamilyen jutalékos munkát ,nem kötnek sok üzletet ,de mivel van más bevételük is , ezért hosszabb távon is eléldegélnek.

Vannak még azok a jutalékos munkák , amik mindenképpen nyereségesek ( sörgyár értékesítő,nagyipati cikkek értékesítése kialakult hálózatban ), csak ide nehéz bekerülni.Ők azok akik egész nap utaznak , de kaszálnak.

Itt főleg a főnökkel kell jóban lenni.

Szerintem.

2013. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


én igazából olyan értékesítőkre gondoltam, akik telefonálnak egész nap, és el kell adniuk valamit, és csak jutalékot kapnak.


többször belefutottam abba, hogy ígértek fix fizetést is, de aztán a végén mindig kiderült, hogy ez kamu. sőt, volt olyan, ahol teljesen hülyének néztek, hogy majd még én fizetek 30e ftot a belépéshez....


így pedig nem tudom elvállalni, mert a semmiből nincs pénzem kifizetni havonta az utazásomat pl.


ezt hogy lehet megoldani anélkül, hogy ráfizetnél?


az elmúlt időszakban gyakorlatilag csak jutalékrendszeres értékesítős állásokra hívtak be interjúra.... és ha el is vállalnám, nagyon nem szeretném, hogy ugye megveszem a közlekedéshez a bérletemet, bejárok, telefonálok, próbálok eladni, de senki nem vesz semmit, én meg feleslegesen adtam ki pénzt a bérletemre, plusz pótjegyek, és arra eszmélek, hogy nincs pénz, és már kellene a következő havi bérlet:) és az amit a közlekedésre költöttem, elmegy, és bevásárlásra kevesebb jut.


mert ez így szerintem kivitelezhetetlen...

2013. szept. 27. 08:43
 5/7 anonim válasza:

Ebben a formában szerintem felejtsd el, mert 99%, h bukó lesz.

Ahigy írták, ezt csak úgy érdemes, ha már vállalkozó, diák vagy illetve van már egy főállásod, mert akkor a járulék fizetés alól mentesülsz.

Így csak a szabadidődet tudod elbukni meg ha sikerül flotts

2013. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szal flottás telefonnal meg még jobb.

Akiket ismerek és bejött nekik azok mind így kezdték aztán mikor ment a dolog akkor váltottak.

2013. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább jelentkezz Call centerekbe legtöbb helyen főleg bankok, biztosítótársaságoknál van egy fix bejelentett alap s rájön a mozgóbér( jutalék), többen jól élnek belőle.Leginkább olyan cégeket érdemes nézegetni ahol eladható szolgáltatásokról van szó. Neve sincs telemarketinges cégeket azonnal elfelejteni mert 100% átverés.Csak megbízható valós vállalatokkal szabad szóba állni.S ha ügyes vagy hosszú távon meglehet belőle élni.
2013. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!