Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyiket választanátok?

Arwen kérdése:

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Jelenleg munkanélküli vagyok, és úgy tűnik 2 helyre lenne lehetőségem menni. Asszisztenciában, adminisztrációban szeretnék dolgozni. Az egyik hely egy biztosító lenne, ott adatokat kéne rögzíteni, elvileg 2,5 hónap a munkaidő, de elhintették, hogy a legjobbak maradhatnak hosszútávon is. Kicsit messzebb lenne, így a 10e forintos vonatbérlet mellé kéne vennem 10e forintos bkv bérletet is, utazási támogatás nincs. A fizetés n75 körül. A másik lehetőség most egy recepció. Közelebb van, n100 és egyre több a fizetés, és a bejárásom "csak" 14e ft, persze saját zsebből. A biztosítótól jövőhéten szólnak vissza, de nagyon valószínűnek tartom, hogy megkapom az állást, mivel több embert is keresnek és nagyon jól sikerült minden köröm, a megbízó szerint is. A recepción pénteken voltam próbanapon ahol agyondícsértek milyen ügyes és talpraesett vagyok, de 3 hónapig nem jelentenek be, sőt azért hívni fognak közben folyton más embereket is próbanapra, mert ha valaki jobb nálam akkor viszlát. Nekem ez nem túl emberbarát megoldás. Máshol kiválasztanak hogy jó tied a munka és ha jó vagy, akkor 3 hónap után is maradatsz. Itt pedig dícsérnek, hogy jó vagyok, de azért folyamatosan jönnek mások is, és ha valaki kicsit is jobb mint én akkor semmit nem érek azzal ha 100%ot is teljesítettem akár. Több ilyen mondat is elhagyta a szájukat amiből arra következtettem, h bár a meló jó és a fizu csodás, de kb egy darab húsként kezelnek, mert ez egy verseny. Mégis mit válasszak? Nem vagyok olya helyzetben, hogy itthon maradhassak jobb ajánlatokat keresni. Menjek a biztosítóhoz de utazást leszámítva 50et viszek haza 8 óra munkáért, vagy maradjak a recepción 90et keresve de ilyen emberek között és 3 hónapig teljes bizonytalanságban (hisz nem számít kb mennyire teljesítek jól, mindig vannak jobbak)?

2013. okt. 19. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó. A recepció,mert nem jelentenek be.

A Biztosító azért nem, mert rövid időn belül kiderül, hogy ügynöki munka amire alkalmaznak, és az csak jutalékos. Több ismerősöm is így járt.

2013. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam én is írni, mint az első. Nehéz helyzet, mert két rossz közül kell választanod. A biztosító tényleg necces, általában nem adatrögzítőket keresnek, az csak a körítés, hogy könnyebben be tudjanak szervezni embereket.

A recepciós állás meg kb. a "no comment" kategória. Mi az, hogy 3 hónapig nem jelentenek be, meg közben is keresnek mást? Tulajdonképpen arra megy ki az egész, hogy ne kelljen bejelenteniük a dolgozót. Nemhogy nem emberbarát megoldás, de teljességgel törvénytelen. Mivel nem jelentenek be, nincs szerződés (vagyis nem lenne), az is kétesélyes, hogy mennyi fizut kapsz érte, mert kb. annyit adnak amennyit gondolnak, nem tehetsz ellene semmit.

2013. okt. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A biztosítónál úgy gondolom tényleg adatrögzítői munka lenne, mert közvetítő cégen keresztül mentem, és ott is, meg a biztosítónál is elmagyarázták a pontos munkakört, amiben EGYÁLTALÁN nem volt telefonálás, hanem a kötelező gépjárműbiztosítás megújítása miatt beérkező szerződésekkel kell dolgozni, azokat rögzíteni és szerkeszteni. De ennyi pénzért :/ Nagyon nem tudom mi legyen.
2013. okt. 19. 13:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a biztosítónál kártyás rendszer van, ami azt jelenti, hogy ha napközben kimegyek pisilni, azt is le kell dolgoznom munkaidő után...oké hogy nem sok az az 5-10 perc de kissé olyan, mintha robotokat akarnának foglalkoztatni, nem embereket. A recepción meg ami kifejezetten ellenszenves volt, hogy az előttem lévő recepióst azért rúgták ki, mert a bejövő kérdéseket emailen válaszolta meg, nem telefonon, és ezzel persze igaz, 70 embernek várnia kellett, sokan nyilván más helyre mentek a szolgáltatásért. Erre közölte a főnök, hogy örüljön hogy nem volt bejelentve, mert be lehetne perelni a cég megkárosításáért...ez számomra nagyon durva. A biztosítónál egyébként határozott idejű szerződésem lenne, ha azt időközben megbontom mert kapok jobb lehetőséget, nem jöhetek ki belőle rosszul, ugye?
2013. okt. 19. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!