Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóknak tényleg...

A munkáltatóknak tényleg ennyire mindent szabad? Mit csináljak? Hosszútávon lehet gondolkodni egy ilyen munkahelyen?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve,pedig örülnöm kéne hogy 7hónap után végre lett munkám. Az előző munkahelyemen nem kértek belőlem,és ahogy a gyerek betöltötte a 3évet én csak családit kaptam.

Most lett egy munkám de a bibi az hogy sem szabadság,sem túlóra pénz,sem fizetett ünnep,sem táppénz,semmi nincs! Ha el akarok menni vagy dolgom akad arra az időre nem kapok pénzt,vagy túlórával le lehet dolgozni. De ha majd tegyük fel kellene egy hét vagy több,azt képtelenség behozni.....

Alig 1hónapja dolgozom és máris 3napot itthon kellett maradnom mert beteg lettem,az orvos csak lesett mikor közöltem hogy nem kell táppénzes papír. Még szerencse hogy a gyerek mellett itt a nagyanyja.



2013. okt. 24. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Be vagy jelentve?

Nem értem miért von meg mindent?

A szabadság törvényileg jár! (bár a felével ő is rendelkezhet)

Táppénz nem ő fizeti hanem a tb, ha nem vagytok tb kifizetőhely.

Szerintem járj utána, hogy be vagy e jelentve!

2013. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Be vagyok jelentve minimálbérre. Munkaerő kölcsönző cégnél vagyok. Rebesgetik hogy a cég kifizeti a juttatásokat a kölcsönzőnek csak az ugye nem adja ki a dolgozóknak.

Ez egy elég nagy cég.

Otthon lehet maradni,de nem kapok arra a napra semmi juttatást.

2013. okt. 24. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Ez így van. A munkáltató mindent megtehet. Igaz, reklamálhatsz, de akkor az utcán találod magad!

Magyarországon a dolgozónak csak papíron van egy kevés joga, a valóságban semmi nincs,

2013. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

barátnőm a princess pékségnél dolgozott pár hetet, ott pont ugyanez volt.

megtehette, hogy eljön, mert nekem jó a keresetem, nem halunk éhen.


Sok kolléganője viszont nem tehette meg, mert el kell tartani a gyereket meg ilyenek. Ott állítólag törött kézzel is bemennek dolgozni mert különben repülnek.


Nálad is ez a kérdés. Megteheted e, hogy kiállsz a jogaidért? Ha nem halsz bele abba, hogy megint nem lesz melód, akkor munkaügyi bíróság.

2013. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!