Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Assessment center. Ti elmennét...

Assessment center. Ti elmennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Behívtak egy ilyenre, pénzügyes pozíció, diplomám, mérlegképes regisztrációm, 2 felsőfokú nyelvvizsgám és 10 év tapasztalatom van. Ehhez képest assessment centerre hívtak. Még sosem voltam ilyenen, és olvasom a neten, és ki vagyok akadva. Nem lehetne, hogy csinálnak egy személyes szakmai interjút? Most ilyenek alapján fognak választani, hogy mit vinnék magammal egy lakatlan szigetre? A szakmai tapasztalat nem számít?

Plusz a csapat előtt meg a megfigyelők előtt prezentáljak egy témát? Könyvelőnek jelentkezem, nem tanárnak, nem színésznek. Sosem lesz ilyen a munka során, erre mégis mi szükség van?

Úgy érzem, hogy nem szívesen lennék cirkuszi majom, és nem is hiszem, hogy jól szerepelnék egy ilyenen.

Sajnos a környéken elég kevés a meghirdetett állás, ezért is gondolkodom rajta, mert első körben kapásból azt mondtam magamnak, hogy szó sem lehet róla.


2013. okt. 28. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az AC egy hosszabb felvételi vizsga, ahol a személyiségedet, gondolkodásmódot, csapatban való munkát és esetleg az idegennyelvet tesztelik. Ami pozitívum benne, hogy nem kell még 3 interjúra elmenni utána, mert ha valamelyik kisfőnök lát benned valamit, akkor nagy eséllyel fel is vesznek.

Ez nem cirkusz, hiába pénzügyi területre jelentkezel, ha képtelen vagy csapatban dolgozni, nincsenek ötleteid egy adott problémára, akkor lehetsz akármilyen jó "matekos".

Sejtésem szerint ez egy multicég, mert ott szoktak többnyire AC-t tartani.


Egyébként egyszerű a dolog. Ha úgy érzed jobban járnál annál a cégnél anyagilag, szakmailag, akkor ott a helyed.

Úgy öltözz, hogy akár egész napos is lehet...

2013. okt. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom nagyjából, hogy mi lesz, mert a férjem volt náluk. Igen, egész napos. És nem, nem kell csapatban dolgozni a pénzügyön. Egész eddigi munkám során nem kellett. Szóval akkor is tök felesleges majomkodásnak tartom.

Anyagilag nem járnék jobban, csak közelebb van, nem kéne napi 3 órát ingáznom. Az egyetlen, ami mellette szól, egyébként semmi kedvem az egészhez.

2013. okt. 29. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!