Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dilemma-melyik állást válasszam?

Dilemma-melyik állást válasszam?

Figyelt kérdés
Röviden annyit rólam, hogy közel 2 éve keresek munkát suli befejezése óta, és most olyan helyzetbe kerültem, hogy két helyre is felvennének. Az egyik határozott lenne nagyon kevés fizetéssel, viszont köze lenne a szakmámhoz, gyakorlatot szerezhetnék és beleláthatnék egy olyan szervezet működésébe, amibe a jövőben szeretnék dolgozni.Helyileg közel is van, de ze a határozott szerződés... A másik helyen 2* annyit keresnék, egy raktárban lenne a munka. 3 műszak, aránylag elfogadható fizu+cafetéria. Napok óta ezen agyalok, mert félek hogy két szék közül a földre esem, de akkor tuti felkötöm magam. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2013. okt. 28. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A 3 műszak kemény meló, pláne, ha még nem is szeretnéd csinálni.

Én az elsőt választanám. Eddig még munkád sem volt, így legalább lesz állásod, az csak 1 műszakban lenne, közel van, szeretnéd is csinálni, gyakorlatra tennél szert a szakmádban. Tehát szerintem az elsőt. Később lehet hogy emelkedne a fizud is. Illetve, ha már megszereznél néhány hónapos gyakorlatot, akkor nagyobb eséllyel indulhatnál ezen a pályán. Közben ugyanúgy keresgélhetnél munkát és ha lesz egy jobb, ami többet fizet, akkor pedig elmész máshová.

2013. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ugyanezek vannak bennem is, én is az első felé hajlanék... De... Netto 72 nagyon kevés. De a legjobban az zavar, hogy ha letelne a fél év nem tudom mit csinálnék, ha meg közben hagyom ott, nem sok értelme volt, mert nem tanulnék bele a dolgokba. A másik 3 műszak igaz, fárasztó, de nem elviselhetetlen, némi tapasztalatom van benne. De mint írtam, azt hiszem én is az elsőt szeretném.
2013. okt. 28. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első.

Ha nem lesz gyakorlatod, akkor örökké 3 műszakban fogsz robotolni valami gyárban.

Ha meg elvállalod azt, akkor nagyon kicsi az esély, hogy nekiállsz közben jobbat keresni, a kényelem nagy úr.

Kockáztass és válaszd az elsőt.

2013. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!