Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-estől kérdés: Szerintetek...

HR-estől kérdés: Szerintetek mit lehet ezen az önéletrajzon és jelentkezésen javítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Írtam egy jelentkezést (emailt) a leendő cégemnek, de nem tudom, hogy a jelentkezés szövege megfelelő-e.

Szeretnék egy HR-est vagy bármilyen HR-es tapasztalattal rendelkezőt megkérdezni, hogy a lentebb lévő jelentkezési szöveg mennyire megfelelő vagy mennyire esélytelen. Illetve szeretnék hozzáértőktől (lehetőleg HR-estől) tippet kérni, hogy milyen módon lenne sikeres a jelentkezésem, milyen szöveggel, mit és hogyan kellene rajta változtatni. Természetesen a személyes adatok és a fénykép egy kitalált személyé, nem valósé. Kimondottan a jelentkezési szövegre és a CV stílusára/tartalmára vagyok kíváncsi, hogy mit kellene még rajta javítani.


A CV-t innen tudjátok letölteni:

[link]


A jelentkezési szöveg az alábbi:


**********************************************


Tisztelt MÁV-Start ZRt., Tisztelt HR Osztály!


Ezúton szeretném beadni jelentkezésemet jegyvizsgáló vagy vezető jegyvizsgáló képzésre.


Mint az önéletrajzomból is látható, több éves vasúti múlttal és nagy munkatapasztalattal rendelkezem, jól ismerem a vasúti utasításokat, melyekből korábban sikeres vizsgákat is tettem.

Az utóbbi években, míg korábban a vasúton dolgoztam, munkámra panasz nem volt, mindenben együttműködtem a feletteseimmel és egyben szeretettel, lelkesen végeztem munkámat mindig is.

Sajnos nem is olyan régen, személyes okokból ki kellett lépnem a vasút kötelékéből, amit nagyon sajnálok, de a vasút iránti lelkesedésem ennek ellenére azóta sem csökkent. Az elmúlt időszakban folyamatosan figyeltem a cég fejlődését és úgy ítéltem meg, hogy még ma is egy biztonságos munkahelyet kínál a cég.

Döntésemben még édesapám is erősített, aki 30 év vasúti szolgálat (mozdonyvezető) után szintén a MÁV-tól ment nyugdíjba.


Tisztelettel megkérem az illetékeseket, hogy adjanak egy esélyt, hogy újra, - immáron véglegesen - elhelyezkedhessem a MÁV-Startnál. Biztos vagyok benne, hogy újonnan is meg fogok tudni felelni a cég elvárásainak, a tanfolyamot jó eredménnyel zárva el tudom végezni.


Mellékletként csatolom .doc és .pdf fájlokban az önéletrajzomat, illetve a

- a gimnáziumi érettségi bizonyítványomat,

- a korábbi, kocsivizsgálói bizonyítványomat,

- és a korábbi, kocsitisztítási átvevői bizonyítványomat.


Kérésre további végzettségeket igazoló bizonyítványokat is küldök (nyelvvizsga, szakmunkás bizonyítvány), illetve referenciát is nyújtok.


Válaszukra várva maradok tisztelettel:


Kovács Ákos, Dunaújváros

2013-10-29


**********************************************


2013. okt. 29. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok HR-es, de ha vannak további bizonyítványaid - pláne nyelvvizsga -, azt mért nem csatolod? Nem kerül semmibe. Vagy csak kamu, hogy hátha nem kérik?
2013. okt. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van mindegyik bizonyítványom és beszkenneltem, csatoltam, nem kamu.
2013. okt. 30. 06:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha meghirdetett allas lehetoseg, akkor nem kell ez a terjengos level. Elsosrban benen van a lenyeg, a tobbi csak rabolj a HR-es idejet. Az oneltrajz szepnek tunik, de olvashatatlan az egesz oszefolyik. Oneletrajzbol nem derul ki miert is adtad be nekik ezt, egy elonyben reszesitett pozicio vagy valami hasonlo rublika mindenkeppen kell. Nem a szakmai multadra kivancsiak, hanem a Relevans szakmai multadra a betanitott doglozo es a aszisztensi doglokat mindenkeppen huzd ki. Angol Alapfok helyett ird oda hogy kommonikaciokepes angol nyelvtudas (foleg ha valoban hasznaltad odakint es marad belolle valami)
2013. okt. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Önéletrajz első pillantásra megy a kukába, olvashatatlan a betűtípus, szokatlan a rendezés, különböző betűméreteket használ, ez a sima zárójel/szögletes zárójel/<<>> karakter szintén elfogadhatatlan, vagy sima zárójel vagy szögletes de akkor egységesen mindenhol olyan legyen, és ne legyen össze-vissza félkövér betűtípus, fényképnek nyakkendős vagy sima egyszínű inges javasolt.


Valahogy így kéne kinéznie:

[link]


Motivációs levél vagy a jelentkezési szöveg törzse ne legyen 5 sornál hosszabb mert senki se fog nekiállni, s a lényeg már az első mondatban legyen benne hogy szerinted miért vagy alkalmasabb a munkára mint a többi száz jelentkező.

2013. okt. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es hozzászóló, nagyon köszönöm a hozzászólást, a pozitív kritikát és a hibák kielemzését! :)

Hadd kérdezzem meg, te HR-es vagy? Ennyire szépen és részletesen még senki nem elemezte az önéletrajzom hibáit.


Köszönöm mégegyszer, hogy rávilágítottál a hibáimra! :)

2013. okt. 31. 06:41
 6/10 A kérdező kommentje:

Átalakítom a képen látható formátumra. Remélem nagyobb sikerem lesz vele.

Bár, az előző cégemhez mennék vissza, ahol 5+7 évet dolgoztam és a főnököm is csak fényezett a HR-es szemében.

2013. okt. 31. 08:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"a tobbi csak rabolj a HR-es idejet"


Igen, nem marad ideje olyan fontos dolgokra, mint pl.: kávézás, dohányzás, beszélgetés.

2013. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok HR-es csak részletesen utánajártam(HR-en) hogy manapság mik az elvárások egy álláskeresőtől, arra az esetre ha új munkahely után kéne néznem.
2013. nov. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyszer talán majd - egy szebb világban - hoznak egy torvényt erre is, hogy mondjuk az onéletrajzot a tartalma szerint kell elbírálni, mint pl. az a keresetleveleknél és az egyéb hatósági beadványoknál ma is jogszabályilag biztosítva van.


Akkor persze a HR guruk elmehetnek majd a pitsába az elvárásaikkal, meg a szogletes/kerek zárójeleikkel. Ez mondjuk még nem ma lesz.


Addig is orüljünk a havi két ingyenes készpénzfelvételnek... az is egy puskalovés a háborúban.

Mert nem arról van szó, hogy nem lehetne máshogy, hanem csak arról, hogy jelenleg nincs.

2013. nov. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 01:29



off


Na, ez az. Nem azt nézik ki mihez ért, hanem azt, hogy nekik, mint embereknek mi tetszik. Ez szakmaiatlan és elfogult dolog.

2013. nov. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!