Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a Duna House-nál...

Milyen a Duna House-nál dolgozni? Érdemes megpróbálkozni vele, ha az ember érez hozzá ambíciót, és tényleg elege van a minimálbéres irodai munkákból?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A Duna Housenál kevesebb, mint minimálbért fogsz keresni.
2013. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Pont ezt akartam mondani, mint az első. :)

Egy Duna House tőlünk bérel irodát. Szerencsétlenek napi 10-12 órát, még késő este is benn kotlanak az irodába és őszintén egyikük sem tűnik úgy, hogy betegre keresné magát...

2013. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ki kell váltanod hozzá a vállalkozóit, ami kapásból havi minusz 70eFt (fizeted a könyvelőt és magad után a járulékokat.)fizetést nem kapsz tőlük, csak jutalékot az után, amit eladsz. És ez változó, nem stabil jövedelem.

Volt ingatlanos bnőm, aki 6 hónapig nem adott el egy lakást sem, nem mennek a lakások, nincs az embereknek pénze...6 hónapig a tartalékait élte fel...utána is hol csurrant neki vmi, hol nem, és 1 év után otthagyta.

2013. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
szegény csóringerek azt hiszik valakik pedig senkik
2013. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 5. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a Dunahouse-ra, de mindre igaz, hogy jutalékért dolgoznak. Egy ismerősöm 1 évig csinálta az ingatlanozást, egy csomó pénze elment rá, saját autóval furikázni, saját telefonnal csevegni. Aztán ő is otthagyta, mert nem adott el egyetlen lakást sem.

A jutalékuk elég magas egyébként, tehát, ha adsz el, akkor lehet, hogy egy lakásból megvan több havi bevételed is, de ez nagyon lutri, és most tényleg nem nagyon lehet eladni semmit.

2013. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Sajnálom az ingatlanosokat, de amikor én kerestem lakást egy db normális személlyel nem tudtam összefutni Bp-en! Bementem, alig ért rá valaki az irodában, utána azt kutatták voltam-e már a Duna Housenál régebben, mert akkor azt a személyt kell megkeresnem, aki először ajánlott lakásokat. Emailben igértek címeket, nem küldték, nem hívtak, nem hívtak vissza, a találkozóknál késtek, olyan lakásokat eröltettek, amiket nem kerestem. Kb mondhatnám, amikor beléptem az irodába már akkor leakartak koptatni. Szóval nem értem így hogy is akartak lakást eladni...Ettől függetlenül emberileg sajnálom, hogy ilyen munkahelyek léteznek, hogy valakinek ilyen szxr helyen kell dolgoznia.
2013. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes.


Alapvetően ez egy olyan "jogviszony" - mert munkának nem nevezném, ahol könnyen előfordulhat, hogy negatív lesz a fizetésed.


Formailag vállalkozóként kell dolgozni, ezt ma már egyre kevésbé eröltetik, mert ilyen formában már nem találnak embert a magas járulékterhek miatt, általában az szokott lenni, hogy az elején, a többiek "segítenek", ha számlázni kell, persze nem ingyen.


Pénzt akkor látsz, ha eladtál valamit. A jutalékot elég sokminden csökkenti, mondjuk egy 20.000.000 forintos ház eladásából átlagos esetben 250-300.000 forint körül kaphatsz. Na persze ez nem lesz minden hónapban, sőt. (Ebből még majd leadózol, vagy aki számlázott helyetted, leveszi ami kell neki).


Megtörténhet olyan is, hogy adott hónapban nem adtál el semmit. Meg a következőben, sőt a rákövetkezőben sem. Ilyenkor bevétel 0, viszont vidáman lehet a címekre autózni, telefonálni, hirdetgetni, járulékokat fizetni. Nem véletlen az évi 50-60%-os fluktuáció, és az sem, hogy folyamatosan keresnek embereket, persze nem csak ők.


Szóval ez nem fix bér, megeshet, hogy 3-4 hónapig nem keresel semmit.

2014. jan. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!