Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes Németországban dolgozn...

Érdemes Németországban dolgozni havi 500-600e Ft nettóért reggel 9-től este 6-8-ig, vagy inkább érdemes Magyarországon maradni nettó 150-ért reggel 9-től délután fél 3-3-ig?

Figyelt kérdés
2013. nov. 21. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehát megéri e kétszer annyit dolgozni 4-szer annyi fizetésért?


Ez így számszakilag elvileg igen, de kérdéses a többi is. milyen területen dolgozol és mi az ami számít neked?

(megélhetési költségek, munkahely biztonsága,nyugdíj, család-barátok, mobilitás)


Nyilván más, hogy 150-ből magasabb áron veszel itthon élelmiszert, de olcsóbban laksz, vagy épp fordítva.

Esetleg ha vendéglátós vagy (ami nem ritka arra felé) ott ezek a kiadásaid kiesnek és az az 5-600 ezer havonta tisztán akár meg is maradhat,míg itthon albérletezel, vagy fizeted a lakásod, rezsit, stb.

2013. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindent pénzzel mérni, a legfontosabb dolgokról meg nem írtál semmit. Mit szeretsz csinálni? Kivel szeretsz lenni? Ezek a dolgok hol valósulhatnak meg? Tetszik-e Németország/Magyarország stb...
2013. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Itt élek Németben és azt tudom mondani erre ,hogy az előzőknek igaza van. :)

Találsz itt amúgy meg 1600 euroért jobb munkát is ,munkaidőt értve. :)egyedül szerintem nem érdemes kijönnöd. mert az 1600-ból minimum 500 lemegy az albérletbe ha nem szállós helyre mész. és még kajálj. mondjuk az olyan 200 euro ha ügyes vagy. a többit meg félre tudod rakni.De ez ugye az otthoni helyzettől is függ. Az élet színvonal magasabb. De az étkezés meg minden más :) És az sem biztos hog yjó helyre kerülsz normális magyarokkal. Nem tudom Magyarban most hogy állnak az albérletek.. de szerintem munkaidő alapján a Magyarhon jobban megéri neked. De ez a saját döntésed. A legfontosabb viszont tényleg az hogy te hol érzed magad jobban. :)

2014. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem eri meg mert nm tudod a lakast fizetni😃 de nemetorszagban 1200 e keres hidegburkolo ismerosom sozialarbeiter nek menj pl ok kb 1500 at kapnak es alberlet utan marad penzed
2016. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!