Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban nem jár délutános...

Valóban nem jár délutános pótlék ha a munka időm mindig 13:40 és 22:00 között van?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki át lettem verve mivel 2 műszakban foglalkoztató cégről van szó és azt mondták váltott műszak lesz erre közlik, hogy én csak a délutáni műszakban fogok dolgozni. Nagyon nem örültem, de mondom legalább annyival is több pénzt kapok. Utána olvastam netten és úgy értelmeztem, hogy ha mindig délutánra vagyok beosztva akkor semmi plusz nem jár. Ez igaz?


Másik kérdés, hogy nem jár 8 óra munka alatt kötelezően 20 perc szünet? Tehát hogy csak 7 óra 40 percet dolgozik az ember?


2013. nov. 28. 11:56
 1/5 anonim válasza:
0%
Jár a pótlék, mivel hogy 14 óra után jár!! És a szünet is jár. Nálunk 2 óránként van 5 perc szünet, a kajaszünet pedig 20 perc. Hol nézted ezt?
2013. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az már nem igaz, hogy 14 óra után jár a pótlék. Mostmár úgy van, hogy 18 óráig nincs pótlék, 18-24 óra között 30%, és 0-6-ig van 40%. És az is igaz, hogy csak váltott műszak esetén érvényes, tehát mondjuk ha valakit kifejezetten éjszakásnak vesznek fel, akkor nem kapja meg 40%-os műszakpótlékot.

8 órás munka esetén igen, kötelező a 20 perc szünet, de ezt a legtöbb helyen nem fizetik, mivel nem kötelességük. Tehát le kell dolgozni pl úgy, hogy 20 perccel előbb kell beállni, vagy 20 perccel tovább maradni, tehát a teljes 8 órát le kell dolgozni, nem csak 7 óra 40 percet. Ha te 13:40-22-ig dolgozol, akkor ez meg is van.

Most az, hogy te kapsz-e műszakpótlékot igazából azon múlik, hogy milyen formában jelentenek be, mi áll a szerződésben. A fizupapírodon mi áll, hogy kaptad a fizetést? Vagy annyira friss még, hogy most lesz az első fizetésed ott?

2013. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen első lesz és szerintem benne lesz, hogy csak délutáni műszakban dolgozom. Ez így nem igazságos szerintem. A délutáni műszak a legrosszabb szerintem járni kéne a pótléknak... Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 28. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Este 6-tól reggel 6ig jár pótlék.Tehát ha este 10ig dolgozol,akkor egy nap 4 órád lesz műszakpótlékkal elszámolva.
2013. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es írja jól.


Ha ÁLLANDÓ időre vagy beosztva akkor nem jár az új MTK szerint pótlék - semmilyen! Csak és kizárólag akkor járnak a pótlékok, ha változó munkarendben dolgozol (tehát hol délelőttös, hol délutános, hol pedig éjszakás vagy).


A 20 perc munkaközi szünetet KÖTELEZŐ kiadni - ellenben nem számít bele a munkaidődbe és nem fizetett. Tehát egy műszak úgy szokott kinézni, hogy 8 óra tiszta munkaidő és 20 perc munkaközi szünet. Vagyis esetedben stimmel, 13:40-től 22:00-ig pont 80 óra a munkaidőd és a 20 perc munkaközi szünetet munkavégzés kezdete után legkorábban 3 órával, legkésőbb 6 órával ki KELL venned a törvény szerint. Tehát azt sem lehet megcsinálni, hogy nem veszel ki szünetet és hazamész 21:40-kor, mert a munkaadódat büntetik meg érte.

2013. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!