Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Német nyelvtudással, cukrász...

Német nyelvtudással, cukrász szakképesítéssel ki tudok nenni hajóra?

Figyelt kérdés
Mennyit kereshetnék hajón,vagy német-osztrák cukrászdákban?

2013. nov. 28. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
sokat, 2-3 ezer euró hajón, osztrákoknál is kb akörül csak legyen munka.. :)
2013. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hajóra inkább angol kell (már mint óceánjáróra), folyamira néha elég a német is. A kereset változó. Lehet, hogy nem is cukrásznak fognak felvenni hajóra, hanem kiszolgálónak (mosogatni általában férfiakat vesznek fel, sőt szinte mindig) vagy takarítónak. Folyamira 19 éves kortól lehet menni, óceánra 21, ha jól tudom.

Óceánjáróra kell befektetés is, már mint kiutazás és a többi, kb. 200-400 ezer Ft (attól függ, hogy hova).

Fizetés változó, függ a cégtől, hajótól, mióta vagy ott, munkakörtől.

Cukrászként nem tudom mennyit kereshetnél (azt tudom, hogy a németeknél most a minimálbér felemelkedett 2500 euróra, szóval ennél többet).


A fent leírtakat nem tapasztalatból írom, hanem régebben olvasgattam ilyen témában mivel én is szeretnék majd hajóra menni (óceánjáróra).

2013. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Cukrászt hajón általában 4 csillag felett alkalmaznak.

Ott általában jó a borravaló, alapfizu meg nettó 1500 körül mozog. Folyamra meg a németeseket keresik jobban.

2000 euro nettóval így számolhatsz, januártól indulnak a felvételik.


Az osztrák helyzetnek itt tudsz utána nézni:

[link]

2013. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, felszolgálók, ill. mosogatók mennyit keresnek folyami hajón, ill. óceánjárón? Érdemes elvégezni egy 2 éves vendéglátós képzést vagy elég egy pár hónapos gyorstalpaló és angol nyelvtudás? Most vagyok 19 (lassan 20) éves és 21 éves korom után szeretnék kimenni és, ha tetszene akkor akár több évre is leszerződnék.
2013. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Mosogatók 650 eurótól felfelé kb. 800-ig, cég és szerződésfüggő.+ borravaló

Felszolgálók 800-1400 között szintén szerződés és cégfüggő.+ a felszolgálók a közös borravalón felül kapnak zsebbe is.


Óceánra mosogatni magyart nem nagyon visznek, az alsó pozíciókat, dél kelet ázsiaiakkal töltik fel, rendszerint assistant waiterként kezdenek alap angollal óceánon a felszolgálók, de ott az alap fizu mellé nem nagyon van borravaló.


Folyamon a munka/bér arány jobb, mint óceánon nem beszélve az induló költségek nagyságáról.

2013. nov. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ!


Még egy kérdésem lenne, ha nem költünk csak az alap dolgokra (tehát amik a mindennapi élethez szükségesek a hajón, esetleg néha-néha egy kiruccanásra a hajóról) akkor egy 1000 eurós fizetésből mennyit lehet megspórolni?

2013. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz akkor hagyod a hajót! Menj Ausztriába hatalmas a kereslet szakképzett vendéglátósokra! Egy cukrász nálunk 1650-et keres nettóbam + jatt(100)+ kaja, szállás ingyen! Természetesen nem istállóban szénával :)
2013. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, de nem mindegy, hogy mennyit tudsz félre tenni. A hajón nem kell szállásra és ételre költeni. Bár az sem mindegy, hogy miért akarsz kimenni Gondolom van olyan is aki kint akar élni, tehát nem feltétlenül akar sokat félretenni és vannak olyanok (mint én) akik spórolni szeretnének, én pl. pénzt akarok spórolni, hogy később vállalkozást tudjak indítani.

Tehát lehet hajón "csak" 1000-1500 eurót keresel, de ennek több mint a felét eltudod tenni, persze, ha nem költöd el közben az egészet. Szárazföldön pedig lehet, hogy többet keresel, de az a pénz el is megy szállásra, ételre, utazásra, szórakozásra stb.. Persze ott is lehet spórolni, de nagyságrendekkel kevesebbet. Mellesleg a hajós szezonok nem egész évesek.

2013. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hely és igény függő,dohányosoknak drágább a cigi,mint itthon szinte minden más országban. Én nem dohányzom, a teljes nettó fizetésemet félre tudom tenni, a heti 1-2 bevásárlás (üdítő,vagy sör,energiaital, tisztálkodó szerek, internet,kávé, vagy fagyi pl., rágcsálni valók, "csokimánia") heti 15-30 eurobol (szintén ország függő) megvan, tehát a borravalóból is marad heti átlag 100 körül. Így egy mosogatónál, azt mondom 900-1000 euro havonta félre tehető (cigi nélkül) folyamon. Nyilván egy cukrásznál vagy szakácsnál, ez arányosan magasabban 1600-1800 euro/hó-t tudnak félre tenni. A felszolgálóknak meg erre jön amit még zsebbe kapnak a vendégektől. De ez utóbbi abszolút hajó és vendégkör függő. Ha viszont kivándorolni szeretnél, tényleg jobb a szárazföld. De pl nekem Kanadai kivándorláshoz is jól jött a több éves hajós referencia a hiányszakmában.
2013. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!