Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor egy német álláshirdetés...

Amikor egy német álláshirdetésbe odaírják, hogy a jelentkező nek beszélnie kell folyékonyan spanyolul és angolul, folytatás lent?

Figyelt kérdés

..plusz elvárás hogy tökéletesen beszéljen németül plusz francia ÉS spanyol nyelvtudás wünschenswert, akkor nem gondolják, hogy iszonyatosan behatárolják a jelentkezők számát?És ez ez mind egy hirdetésben. Kicsit elgondolkodtatott, vajon mennyi emberke felel meg kapásból ennek az elvárásnak.

Nem gondoljátok, hogy pár munkaadó kicsit el van szállva a követelményekkel? Mindent akarnak, multitalent-et. :S



2013. dec. 2. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értelmezem, akkor nekik 1 főre van szükségük, aki beszél:

Angolul és spanyolul folyékonyan, a francia pedig pluszt jelent. Németországban az, hogy tud németül kb olyan, mintha itthon azt írnák, hogy tudj magyarul...


Tehát 2 idegen nyelv folyékony és 1 mondjuk úgy "középfokú" ismeretét kérik. Erre lesz zsigerből 10-20 német jelentkező is, nem gondolom, hogy akkora gond lesz megtalálni a megfelelő munkavállalót.

2013. dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

wünschenswert=kívánatos (-tehát az én olvasatomban:elvárt)


Így számomra úgy tűnik, hogy 4 nyelvet kérnek folyékonyan (nem közép): angol,német,spanyol,francia

2013. dec. 2. 19:13
 3/13 A kérdező kommentje:
ok, ha eleve német az illető, akkor az természetesen kipipálva. Marad a 3 folyékony. Ez is sok.
2013. dec. 2. 19:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy német hirdetésnél élből nem kell a németet idegen nyelvnek számolni, hiszen egy németnek nem az. Marad 2 nyelv kötelező folyékony ismerete.


A "wünschenswert" kb. azt jelenti, mint mikor azt írják itthon, hogy "előnyt jelent". Tehát összesen jó esetben 3 idegen nyelvet kell ismerni.

2013. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ennek konkrétan én is megfelelek. Talán nem perfektül, de középfok mindből megvan, angolból-németből felsőfok is.
2013. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyugat-Európa nem Magyarország. Sokan beszélnek idegen nyelveket, lesz elég jelentkező (bár a munkakört nem tudom). Nem beszélve arról, hogy van jópár második generációs stb. bevándorló, páran anyanyelvként beszélik ezeket a nyelveket, a némettel együtt. Szóval ez nem olyan meglepő álláshirdetés, mint amilyennek elsőre tűnik.

Nincs elszállva, miért vinné lejjebb az igényeit, ha neki ez kell és úgyis lesz rá több jelentkező?

2013. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Konkrétan az én főnököm 5 nyelvet beszél perfektül. Vannak ilyen talentumok.

De egyébként külföldön ez tényleg nem olyan nagy durranás. Angolul ott még az utcaseprő is beszél. Marad a francia. Egyébként a francia is elvárt külföldön a legtöbb helyen manageri állásokba.

2013. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha szépen megkérlek betudnád linkelni az álláshirdetést?


Németországban a németre nem úgy tekintenek mint idegennyelv, az angol tudás már Magyarországon is sok helyen elvárás és a wünschenswert nyelvek nem kötelezőek hanem "előnyt" jelentenek.

Tehát összegezve kell tudni németül ami ott az anyanyelv, kell tudni angolul ami érthető és még két nyelv előnynek számít ami egyáltalán nem hangzik túlzásnak.


Amúgy engem tényleg érdekel hogy mit találtál, franciám elég gyenge de a többi nyelvet folyékonyan beszélem, angolt anyanyelvi szinten.

2013. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ket volt nemet kollegam is az anyanyelven kivul beszelt 3-4 nyelven. Mondjuk spanyolul az egyik tudott csak. Az angol es a francia targyalokepes, plusz egyen tudtak beszelgetni.

Nem nagy elvaras, en az anyanyelvemen kivul beszelek ket nyelvet, mind a ketto targyalokepes,plusz hamarosan kezdek egy ujabbat.

2013. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
egy jobb helyre nyilván elvárnak valamiféle tudást. amúgy kedves kérdező, ezeknek a követelményeknek én is megfelelek 22 évesen. folyékonyan beszélek németül és angolul, erős középfokon franciául,és gyenge középfokon spanyolul. szerintem ez nem nagy elvárás, nálunk is a nagy multik elvárják a 2-3 nyelvet a magyaron kívül
2013. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!