Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hagyta ott előző munkahe...

Miért hagyta ott előző munkahelyét? -kérdésre mit érdemes válaszolni az állásinterjúkon?

Figyelt kérdés
Az igazság: korruptak voltak, loptak, csaltak, hazudtak, - én nem akartam ugyanezt tenni, ezért kirúgtak. Illetve túlságosan bele akartak "mászni" a magánéletembe. De ezeket mégsem mondhatom, mert akkor úgy tűnne, hogy bántom az előző munkahelyem, és ez egy rossz pont. Valami semleges válasz kellene, ha van ötletetek. (Szociális szféra)

2013. dec. 3. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Váltani szerettél volna, nem volt előrelépési lehetőség és te fejlődni szerettél volna, úgy érezted komolyabb munkák elvégzésére vagy hivatott.
2013. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Intézményvezető voltam, és most szociális munkás állást pályázok meg.
2013. dec. 3. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Hmm hát akkor érdekes a dolog, talán azt hagyd ki az önéletrajzodból. Esetleg mondd azt, hogy lelkileg megterhelt a dolog, túl nagy volt a felelősség rajtad, nem bírtad tovább csinálni.
2013. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha más a terület, tehát ha eddig pl. idősekkel foglalkoztál, és most pszichiátria betegekkel kellene foglalkoznod, akkor mondhatod, hogy a szakma több területén is szeretnél tapasztalatokat szerezni.
2013. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig az igazat mondtam. előző hely egy szemét volt, dolgoztatott de fizetni nem akart. Ha ez is ilyen lesz, innen is lépek. És felvettek :D
2013. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha intézményvezetõ voltál, most meg szociális munkàs szeretnél lenni, akkor indokold úgy, mintha ez beleillene a karrieredbe...


-Túl sok stresszt okozott az intézmény vezetése, és a munkáltatói feladatokból adódó terhek, szeretnél most kézzel foghatóbb munkát végezni- Így az interjúztató megért, hisz õ is fõnök, ráadásul nem tekint majd túlképzettnek/konkurenciának.

2013. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Korrekt munkahelyen meg sem kérdezik.

Nyilván oka volt. Ha meg ők rúgtak ki, mert nem voltak veled megelégedve, akkor azt meg úgysem fogod megmondani.

Engem gyes-ről nem vettek vissza. Teljesen vétlen voltam, de tényleg.

És amikor interjún ezt elmondtam, volt, aki konkrétan közölte velem, hogy ezt nem hiszi el, mert a törvény így-úgy. Hja, német vezető, azt hiszi ebben az országban ezt nem teszik meg? Ne magából induljon ki.

Én azóta azt szoktam mondani, hogy a spanyoloknál válság van (ezt mindenki tudja), és mivel én voltam a spanyolos kontakt, ezért sajnos el kellett búcsúznunk egymástól. (A spanyol válságról én nem tehetek.)

Szerintem ezt jobban beveszik.

Nem kell agyon ragozni, én azt mondanám a helyedben, hogy leépítések voltak, és közös megegyezéssel inkább tőled váltak meg, mert a kollégáidnak családja volt, így szolidárisabb. Ennyi.

2013. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
73%

Intézményvezetőként nem volt kapcsolatod kliensekkel, betegekkel, gondozottakkal, és hiányzott, helyette sok volt az adminisztratív teendő, amivel nem tudtál azonosulni.


Szociális végzettségem is van, de eü.-ben dolgozom, én megmondanám az igazat.

A felsőbb vezetőkkel nem egyezett az értékrended, az különböző elvek alapján gondolkodtatok, más mentalitású, beállítottságú emberek voltatok, ilyesmik talán burkoltan.

2013. dec. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!