Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tolmácsok! Hogyan lesz valakib...

Tolmácsok! Hogyan lesz valakiből az, mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon hogy angol-német nyelvű tolmács legyek. Milyen vizsga, képzés kell hozzá és az mennyibe kerül? Mennyi ideig tart megszerezni? Hol lehet utána elhelyezkedni, mennyi pénzt lehet vele keresni? Mindenképpen 2 nyelvű tolmácsnak érdemes tanulni, vagy egy nyelvvel is el lehet boldogulni?

2013. dec. 12. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Egyetem.
2013. dec. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na most aztán sokat segítettél... Járok egyetemre, de nem nyelvi szakra. Viszont pl. a Katedránál le lehet tenni tolmácsvizsgát, csak azt nem tudom hogy azt ugyanúgy elfogadják-e, mint az egyetemen végzett nyelvi mesterszakot.
2013. dec. 12. 09:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvi mesterszak elvégzésétől még nem leszel tolmács. Szinte bármilyen szakról jelentkezhetsz fordító és tolmács mesterszakra. Oda minimum két nyelvvizsga biztosan kell. Angol-német pont
2013. dec. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyetemi fordítói diploma nem ér ugyanannyit, mint egy nyelviskolai tolmácsvizsga.


Itt a terv, hogy hogyan lehetsz hivatásos tolmács, akit jól meg is fizetnek.


1. Jelentkezel egy nyelvi alapszakra. Anglisztika, germanisztika, romanisztika, szlavisztika, stb.

Ha angol-német akarsz lenni, akkor az első kettő közül valamelyik.


2. Elvégzed belőle a 3 éves alapképzést. Ezen belül 2 éves minorok között felveszed a másik nyelvet (ha anglisztikán vagy, minornak a németet, vagy fordítva).

Vagy van olyan egyetem is, ahol minor helyett specializációk vannak -szintén 2 évesek a 3 éven belül. Itt van olyan, hogy tolmács specializáció. Ennek az elvégzésével még nem leszel olyan profi, de ad egy későbbi pluszt.


3. Kifejezetten tolmács mesterszakra jelentkezel és azt is elvégzed. Ahhoz, hogy ide felvegyenek, már kell legyen 2 nyelvből nyelvvizsgád.


Durván ennyi.

2013. dec. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan tolmácsvizsga kell ahhoz, hogy tolmács legyél, gyakorlatilag a kutya sem foglalkozik vele, hogy van-e hivatalos papírod róla. Nekem bölcsésztanári diplomám van angolból, felsőfokúm mellette angolból, németből és olaszból, és már vagy húsz éve rendszeresen tolmácsolok mindegyik nyelven. Tolmácsként nem nagyon tudsz elhelyezkedni, ezt egyéni vállalkozóként vagy saját céggel tudod csinálni. A pénz azon múlik, milyen körbe sikerül bekerülnöd, mennyi megrendelésed van. Igazából a 90-es években volt álomszakma, akkor vagyonokat fizettek ki azért, hogy elmenjek az adott cég vendégeivel ebédelni, és egy finom ebéd mellett csevegjek velük. Most, hogy már mindenhová nyelvtudással veszik fel a legutolsó asszisztenst is, sokkal kevesebb a munka. Én sem csak ebből élek, inkább csak kiegészítés.
2013. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Angol német nyelvű tolmáccsal Dunát rekesztek..annyi van.


Ellenben nálunk cseh lengyel és román tolmács 1 óráért simán elkér 3500 Ft-ot.. és ez az alja.

2013. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Az óradíj elég magas kb 2-15 ezer között, viszont tényleg annyi van belőle mint a herót. Képzés meg egyetemen anglisztika aztán specializáció.
2013. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Fura, azt gondoltam volna hogy ez most is jól fizető hiányszakma, hiszen egyfolytában arról hallani, hogy mennyire nem beszélnek nyelveket a magyarok, hiába hirdetik a munkáltatók, hogy nyelvtudás kell, nincs a jelentkezők közt értékelhető nyelvtudással rendelkező.


Offinál, fordítóirodáknál, ilyesmire gondoltam elhelyezkedéskor. Egyéni vállalkozó nem szívesen lennék, maximum mellékesként.


Én ismertem japán-angol tolmácsot, ő 30.000-es óradíjjal dolgozott :D Persze az ritka nyelv, az angol-német sokkal elterjedtebb.


Átgondolom mégegyszer ezt az ötletet, mert azok alapján, amiket írtatok, nagyon nagy munkát kell belefektetni és annyira nem éri meg.

2013. dec. 14. 02:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Offinál, fordítóirodáknál sem alkalmazottként dolgoznak a tolmácsok, számlát kell adnod a honoráriumodról. Csak vállalkozóként tudod csinálni.
2013. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Ellenben nálunk cseh lengyel és román tolmács 1 óráért simán elkér 3500 Ft-ot"


Az nagyon kevés. Nem írtál el egy nullát?

2013. dec. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!