Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diákmunkákra miért csak...

A diákmunkákra miért csak nappalisok jelentkezhetnek?

Figyelt kérdés
Estis vagyok, van diákigazolványom, elvileg regisztrálhatok is bármilyen diákszövetkezethez. Mégis amiket meghirdetnek diákmunkákat, mindegyikhez ki van írva, hogy kizárólag nappalisokat várnak. Miért? Így se diákmunkát, se főállásút nem nagyon kaphatok, és ez akkora kiszúrás...

2013. dec. 14. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert neked ott a lehetőség, hogy napközben dolgozz normális állásban. A nappalisoknak meg nincs ilyen lehetőségük.

Főállást miért ne kaphatnál?

2013. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Első: mert a legtöbb munkahelyen 16-17ig ott kell lenni. Suli meg 15-16-tol is lehet már.. És lehet a város másik végén.


Én megértem a kérdezőt de sajnos ilyen a jelenlegi szabályozás. Diákot jóval kisebb költséggel tudnak alkalmazni. Igaz, cserébe a diáknak nincs szabadság, tappénz stb.

De csak nappalist lehet így.

2013. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na de ez az, amit nem értek, nekem is ugyanolyan tanulói jogviszonyom van az iskolával, csak estiben! Diákom is van, amivel vehetek diák bkv bérletet, akkor munkavállalásnál miért járok mégis rosszabbul?

Olyan normál állás meg nincs, hogy minden nap csak délelőttös legyek, vagy váltakozik a délelőtt-délután, vagy mindennap 5-ig, kb ilyen beosztásokat találtam. Részmunkaidős meló meg még kevesebb van. Szóval nem tudom mit csináljak:(

2013. dec. 14. 22:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Plusz, diákmunkában be lehet írni egy hétre előre, hogy milyen nap hánytól hányig érsz rá, és akkor úgy kapod a melót, rugalmas az egész, ez nekem se jönne rosszul:\
2013. dec. 14. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert estire,levelezőre az megy aki nappal dolgozik.
2013. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondd már meg, h hogy vállaljak teljes állást, ha H-Sz-P 4-től iskolában vagyok? Igazítsák hozzám a munkarendet hogy mindig én kapjam a délelőttös műszakot, ahonnan amúgy be se érnék a suliba? Ti se tudjátok, hogy miről beszéltek... Mindegy, kár volt itt kérdeznem.
2013. dec. 15. 00:04
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

De, tudják mit beszélnek, tényleg abból az elgondolásból lett így "megalkotva" a törvény, mert elvben az estis tud délelőtt dolgozni. Elvileg...a gyakorlat meg sajnos más kérdés.

Én teljesen megértelek, tényleg így van, az ember örül ha egyáltalán talál valami munkát, nemhogy még olyat, ami tökéletesen illeszkedik a napirendjébe.

2013. dec. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Igen, kár volt megkérdezni. ÉN is néha kérdezek itt, de vajmi kevés értelmes választ kapok, viszont mindig megy a rosszindulat, hogy magadra vess, béna vagy, ilyen vagy, olyan vagy, stb.

És ez az egész dolgozók továbbtanulása egy képtelenség ebben az országban. ÉN levelező tagozatra szeretnék menni, költségtérítésesre. Tehát vállalom, hogy fizetek, és legyenek hétvégén az órák. De nem, azt már nem.

Mikor vannak az órák? Csütörtök-péntek 3-től 8-ig. Kérdezem a tanszékvezetőt, hogy de ugye nem kell bejárni? De, az kötelező.

Mondanom sem kell az egyetem nem a lakásom mellett van. Tehát ez azt jelenti, hogy csütörtök-péntek nem tudnék dolgozni. Ez a levelező tagozat? Vajon miért is hívják így? Kész őrület az egész, ennyi erővel el se indítsák.

2013. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Na, és a legújabb: Elte levelező tagozat angol részismereti képzés: a nappalisokkal együtt vannak az órák. És mégis akkor mi a fenének hívják levelező képzésnek? Emellett hogy a fenébe lehet elmenni dolgozni?!
2013. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy jártam én is annak idején. Levelezős voltam, de nem hétvégén voltak az órák, hanem minden hónapban egy teljes hét egész nap. Persze, hogy nem vettek fel sehova dolgozni. És azért jelentkeztem levelezőre, hogy dolgozhassak mellette, de jobban jártam volna a nappalival. És nem csak ezért, hiába voltam majdnem kitűnő, nem kaptam ösztöndíjat sem.
2014. jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!