Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kapott valaki úgy állást,...

Kapott valaki úgy állást, hogy az adott cég karrieroldalán jelentkezett?

Figyelt kérdés

Ki akarom tapasztalni, honnan a legnagyobb esélyem állást kapni. Elvileg ott ez a karrieroldalos dolog, ami erre lett kitalálva, minden multi oldalán van ilyen. Viszont ismerőseimtől meg azt hallom, hgoy vagy személyesen elmentek, leadták próba-szerencse az önéletrajzukat, vagy esetleg expresszen jelentkeztek, de erről a karrieroldalról nem hallok semmit. Volt aki így jelentkezett valahova, és behívták interjúra?

(velem egyszer már megtörtént, ugyan nem vettek föl de legalább behívtak, de mondom, ez az 1 eset volt hogy behívtak volna így)



2013. dec. 15. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A volt cégemhez csak így lehetett jelentkezni, hogy feltöltöd az önéletrajzod a honlapjukon. Másképp be sem hívnak.


Szerintem ne esélyeket számolgass, hanem küldd el a nagy cégekhez, emellett töltsd fel mindenfelé, szólj ismerősöknek. Szóval minden lehetséges helyen próbálkozz, mert sosem tudod mi jön be. Nekem nemrég volt úgy állásinterjúm, hogy direktben küldtem a cégekhez pedig nem is hirdettek, az egyikhez behívtak. Végül mást választottak, de lehetett volna belőle valami - csak épp egy másik jobb volt nálam, ez van. Volt olyan, hogy recruit cégekhez bejemetkeztem, többek között egy kisebbhez is, pedig először nem is akartam. Végül pont ez közvetített ki egy állásra.


Olyan is volt, hogy egy lány ideiglenesen dolgozott nálunk adatrögzítőként, csak egy munkára kértünk embereket egy közvetítő cégtől. Pont panaszkodott, hogy sehol nem talál állást, mert nem tud angolul csak németül. Épp akkor küldött körbe egy volt kollégám egy emailt, hogy az irodájukba németül beszélő ügyintézőt keresnek. Azonnal visszaírtam, behívták interjúra, megkapta az állást... Ez mind teljesen véletlen volt, hogy pont amikor nálunk volt 2 hétig akkor kaptam a mailt... Szóval nem lehetsz biztos abban, hogy honnan jön egy lehetőség és azt tapasztaltam, hogy néha onnan, ahonnan épp nem is számítasz rá.

2013. dec. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy jelentkeztettem legjobb barátomat. Közvetlenül a cég honlapjára feltöltöttem az önéletrajzát, behívták, felvették, élete legjobb melójára =)
2013. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tavaly 3 hét alatt lett munkám állásközvetítő cég által. Annyira sajnos nem vált be, ezért idén nyáron váltottam. Most egy másik céghez karrieroldalon keresztül jelentkeztem, néhány napja fel is vettek. Első körben volt egy telefonos interjú, letesztelték a nyelvtudásom, majd behívtak személyes beszélgetésre is. Még aznap délután visszajeleztek, hogy én lennék a topjelölt a pozícióra. :)
2014. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!