Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún ti elmondanátok...

Állásinterjún ti elmondanátok a munkáltatónak ezt?

Figyelt kérdés

Tehát regisztrált munkanélküli és pályakezdő voltam, egy hónapig dolgoztam egy cégnél,mert nem bírtam tovább a légkört. Most ismét munkát keresek, a munkaügyön mondták,hogy továbbra is pályakezdőnek minősülök. Tehát így jogosult vagyok Start kártya kiváltására??

Szóval lesz pár nap múlva egy állásinterjúm, de nem tudom,hogy ez mennyire lenne jó ötlet,ha megemlíteném,hogy egy hónap után otthagytam a munkahelyet. Viszont,ha felvesznek a tb kiskönyvbe benne lesz,hogy mitől meddig volt munkaviszonyom az előző helyen,tehát akkor úgyis kiderülne.

Hogy lehetne az egy hónapos munkát úgy elmondani,hogy ne legyen annyira negatív,hogy felmondtam?

Esetleg mondhatnám,hogy nagyon stresszes volt a munka, sok munkájuk volt, mindenki ideges volt ez miatt így engem sem tudtak úgy betanítani, ezért nem tudtam a munkámat kellően elvégezni,mert mindíg volt amit meg kellett kérdeznem, amit nem mondtak korábban, viszont olyan elfoglaltak voltak,hogy rám sem volt idejük nagyon. Ez jó lenne??



2013. dec. 21. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak egyszerűen ha szó esik róla, említsd meg, hogy nem voltak olyanok a számításaid. Valami olyasmivel érvelnék a helyedben, ami rád nézve pozitív...szóval pl. hog nem tetszett, mert nem tudtad érvényesíteni a maximalizmusod, vagy a csapat munkát nem értékeltél annyira stb. :)
2013. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kell és nem is szabad szidni az előző céget, ahol dolgoztál.


Ha erre irányuló kérdést tesznek fel akkor diplomatikusan hárítani kell, hogy "nem illett a munkahely a hosszútávú elképzeléseidbe annyira, mint ez, amire jelentkezel" vagy " a munkakörülmények nem olyanok voltak, mint amire számíthattam".

2013. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne kövesd el azt a hibát, hogy őszinte vagy. Csak azt mond, amit te is hallani szeretnél, ha dolgozóra vadásznál. Az őszinteség jutalma a munkanélküliség. Semmilyen negatívumot ne említs az előző helyről. Inkább valamilyen ellenőrizhetetlen kamu, mint hogy elmond az igazságot. Nem az a célod, hogy beszélgess egy jót, hanem hogy legyen munkád.
2013. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha próbaidő alatt mondtál fel, akkor akár azt is mondhatod hogy te teljesen másra számítottál és éltél a szabad felmondás lehetőségével. Egyébként ha nem kérdezik, akkor nem kell említened.
2013. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetet nem említettem meg. Mire a TB könyv a kezükbe kerül, már alkalmaztak. Tehát az interjún még nem derül ki, csak ha már felvettek és a beléptetésedet intézik.
2013. dec. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már csak azért se mond el amit leírtál, mert abból az derül ki, hogy a stress tűrő képességed 0. Pedig az sok munkahelyen előfordul. Szerintem máskor azért legyen több kitartásod, és ne mondj fel azért, mert sok a munka...3 hónap alatt lehet már kitanultál volna annyira, hogy nem sok szükséged lett volna más segítségére. Az eleje mindenhol nehéz, és kevés az a hely ahol egy embert rád tudnak állítani, hogy betanítson. Ott van igazán szükség a munkádra...ahol nincs idő semmire.
2013. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mégis akkor mit mondjak,miért hagytam ott?
2013. dec. 22. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig olyan válaszokat adj, ami téged fényez. Azért hagytad ott mert fejlődni szerettél volna, továbblépni, továbbképezni magad. Azért hagytad ott, mert nem engedtek túlórázni, túl sokat fizettek...:) Jó ez csak poén, de érted.
2013. dec. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!