Karriertanácsadás?

Figyelt kérdés

Egy fejvadász honlapján olvastam, 6*1 óra, 50.000 ft. Az első óra gratis, de egyben ki kell fizetni az egészet.

Vajon mit tud mondani?

Szerintem ez egy akkora szélhámosság! Ha át is nézi az önéletrajzot, kb. fél óra átbeszélni, nem több.

Voltatok már ilyenen?


2014. jan. 3. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha profi álláskereső vagy, akkor nincs rá szükséged. Ha lerövidítené a munkahely keresés idejét, akkor megéri az 50 000 Ft. Munkaadóként elmondhatom, rengetek rossz önéletrajzot kaptam, sokan teljesen mellé jelentkeznek (nincs képzettsége), sokan csak állást szeretnének. Ha a karrier tanácsadás ezeket javítja nálad, nagy eséllyel indulnál a munka elnyerésében.
2014. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"sokan csak állást szeretnének"


Vagyis inkább pénzt és cserébe elvégzik amit muszáj.

2014. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na, de 6 óra? Nem, szerintem ennyit nem tudnak beszélni értelmeset.

Én alapvetően csak olyan hirdetésre jelentkezem, amihez minden képzettségem megvan. Az esetek többségében válaszra sem méltatnak. De nem nagyon gondolnám, hogy azért, mert rossz az önéletrajzom. Egyszerűen azért, mert a több száz önéletrajzból nem jutnak már el az enyémig.

Pont egy kolléganőm mondta, hogy pályázzak többet, alig küldök el önéletrajzot. Beszélek angolul, bármit megtanulok. Ez igaz.


Na, de ha mondjuk logisztikust keres, és logisztikus tapasztalatot kérnek, én nem szoktam beküldeni. Úgyis találnak olyat, akinek van ilyen tapasztalata. Sokan beküldik, ami hiba szerintem, egymás esélyeit rontjuk.


Elolvastam egyébként ennek a fejvadásznak a honlapját, vannak rajta tanácsok. A legtöbbet már eleve tudtam, bár gondolom nem árul el olyat, amelyet pénzért mondana el.

De pl. azt írta, hogy az önéletrajzban tüntessük fel, hogy aktív, vagy passzív a nyelvtudás. Ez számomra furcsa, mert ha odaírják, hogy beszélj angolul, akkor nyilván kell is használni, tehát hiába tanulta valaki, ha 10 éve nem használta. Be sem írnám az önéletrajzba, ha nem aktív. Ennyi erővel beírhatnám, hogy tanultam általánosban oroszul, igaz, egy szót sem beszélek már. Minek? Fel sem merült bennem. Hát, ha ez kell neki, hát odaírtam az önéletrajzba, hogy felsőfokú aktív nyelvtudás, szóban és írásban is. De nem hiszem, hogy ezen múlik a dolog.

2014. jan. 4. 16:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért sok embert ismerek akiknek szükségük lenne tanácsadásra mert még egy önéletrajzot sem bírnak normálisan megírni és még sorolhatnám milyen hibákat vétenek. Próbáltam nekik segíteni hogy ne használjanak 3 különböző betűtípust de nem hallgatnak rám.


Megkapott állásaimnál még egyszer sem feleltem meg a felvételi követelményeknél. Például tapasztalat hiányában kevesebb fizetést kértem, vagy máshol hirdettek két pozíciót de úgy igazán egyiknek se feleltem meg viszont mindegyikhez értettem valamennyire, vagy raktárost kerestek tapasztalattal ami nekem nem volt viszont ismertem az alkatrészeket amiket forgalmaznak így fölvettek és még sorolhatnám.

Persze az is benne van hogy a cégeknek sokszor túl nagyok az elvárásaik a fizetett összeghez képest így ha nem találnak megfelelő végzettségű embert fillérekért, lejjebb adják az igényeket.

2014. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. Nekem elég határozott elképzelésem van, hogy milyen állást szeretnék megkapni, és mennyit szeretnék keresni. Jelenleg van állásom, de elég sokat ingázom, ezért jó lenne valami a közelben. De nem vállalnék el akármit.

Szerintem elég sok ingyenes tippet is találni a neten, nem hinném, hogy megér 50.000 ft-ot egy ilyen tanácsadás.

Egyébként én is láttam már rossz önéletrajzot, a férjem egyik ismerőse nem talált állást már 1 éve. Megnéztük az önéletrajzát, így kezdődött:

Egyedülálló anya, 3 gyermek.

Te jó ég?! Mondtuk neki, hogy ezt talán sürgősen ki kéne venni belőle, már tovább sem olvassák. Kivette, 1 hónap múlva talált állást.

2014. jan. 6. 14:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!