Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás közalkalmazottként...

Diplomás közalkalmazottként pályakezdőként tényleg ilyen siralmasan fizetnek?

Figyelt kérdés

Ha sikerülne a diplomámmal elhelyezkedni, akkor is csak 84 ezret kapnék?

Ha meg nem vesznek fel csak a középfokú végzettségemmel, akkor 74-et?

Ezért diplomázni, tanulni sem éri meg...

Ráadásul ahová úgy volt hogy felvesznek leépítés van, ha fel is vennének 2-3 ember munkáját végezhetném ennyiért...



2014. jan. 7. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem ! közalkalmazottként 2-3 ember végzi 1 munkáját

A relatíve kevés bér mellé iszonyat sok kedvezmény jár a közalkalmazottaknak. Nem is beszél a most kamatmetes hitelről. (csak annyit hogy én 5,5millió kamatot fizettem ki 6 év alatt és még hátra van jó pár év. )


Ha nem tetszik a klímás irodai meló mehetsz a présgép mellé 68K nettóért.

2014. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Én a privát szektorban dolgozom, barátnőm közalkalmazottként.


Én szerencsés helyzetben vagyok, mert vezetőként csak 1,5 ember munkáját végzem. A beosztottjaim inkább 2-3 ember munkáját végzik el - fejenként.


Ehhez képest barátnőmék kb. 3-an végzik el 1 ember reális munkáját.


Nem kell annyira túldramatizálni a közalkalmazottak terheltségét, csak ők hiszik magukról, hogy túlterheltek...


Amúgy igen, a fizu tényleg ilyen trágya, asszony is 120 körül kap kézhez 2 év után diplomával + pár ezer kajajegy + egy 86%-os bérlet.

2014. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egészségügyi területre mennék ahol se pénz, se munkaerő, se munkaeszköz, se semmi sincs. Klíma sem, csak izzadó beteg emberek.

Aki ismerősöm ott dolgozik attól is azt hallom, hogy mindenki agyon van terhelve, az orvos, a portás, az irodai melós, talán még az igazgatóság is, bár ők nyilván nem magukon akarnak spórolni a saját rovásukra, hanem az alattuk levőkön.

Az egyéb önkormányzati helyeken nem tudom mi folyik, hogy az okmányirodában hány kávét isznak, stb.

Talán az nem is fair dolog, hogy a közvélekedés szerint egész nap pasziánszozó önkormányzati hivatalnok annyit keres, mint egy megszakadó közalkalmazott.

És így ne menjenek az emberek külföldre.

2014. jan. 7. 20:34
 4/12 anonim válasza:
65%
Örülj neki ha lesz munkád :-)lehet nem fogsz sokat kapni de diplomával még mindig könnyebben elhelyezkedsz...bár lehet ez is sztereotípia...tulajdonképpen mi a probléma?Nem tudom hol élsz de én vidéken és nem sok lehetőség van.ha már dolgozik az ember az már haladás aztán ha ügyes leleményes kapcsolatai vannak stb akkor feljebb léphet.Tanulni mindig megéri.Azt a tudást amit megszerzel senki nem fogja elvenni tőled de ne azért tanulj h csak meglegyen már a diploma mert...
2014. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
71%
Persze az eüben sem fogsz sokat kapni és ráadásul nem épp leányálom.DE én ezt a szakmát biztos nem elsősorban a fizetésért választanám.Ha az embernek nincs elég kitartása emberszeretete és már akkor kiég mikor a legelején van akkor mi értelme?Igen olyan foglalkozásokért kapnak az emberek százezreket ami nem ér semmit.Mit tudsz csinálni?Ez a külföldre menetel sem megoldás.Ennél az országnál százszor rosszabbak is vannak.
2014. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Persze, örülök, csak ahhoz képest mennyit tanultam, mekkora felelősség lesz rajtam kevesebbet fogok keresni, mintha valami jobban fizető gyárban állnék a présgép mellett. Ahol ha elrontok valamit, nem fog beperelni senki.

Vidéki vagyok, a munka miatt költöznöm kell másik vidéki városba.

Hogy hogyan fogok kijönni, azt még nem tudom.

2014. jan. 7. 20:42
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

"Nem is beszél a most kamatmetes hitelről"


Az a köztisztviselőknek lesz nem közalkalmazottaknak ne keverd a kettőt. Milyen sok kedvezmény van kérlek sorolj párat, aminek haszna is van?

2014. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amiről tudok az az utazási támogatás ha máshol lakik az ember, ha helyben, akkor a helyijáratot nem térítik.

Plusz egy idő után kap 50%-os utazási igazolványt nemtudomhány alkalomra.

Akit én kérdeztem nem kap se kajajegyet, se bónuszt, se semmit.

Ennyi pénzből meg még 50% kedvezménnyel is drága a MÁV.

2014. jan. 7. 20:53
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

"Nem kell annyira túldramatizálni a közalkalmazottak terheltségét, csak ők hiszik magukról, hogy túlterheltek... "---hát igen tényleg csak a szakács érzi így, aki másodmagával főz 300 emberre reggelit, ebédet és készíti elő a vacsorát. Pedig ez pille könnyű munka, akár 1 magában is végezhetné 400 emberre a főzést, hiszen a közalkalmazottak 3-an látják el 1 ember feladatát, legalábbis szerinted...


Sötét egy csaj lehetsz, párod hogy bír elviselni?

2014. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

Apuci, egyszer sétálj be egy ipari konyhára, ahol valóban főznek és akkor átgondolod te még ezt.


Kérdező:

Az EÜ valóban terhelt (bár ott is az orvos/ápolók, az irodisták ott sem csinálnak xart se) sajnos. Ők az egyik kivétel a közszférában.

2014. jan. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!