Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális az, hogy egészségügyb...

Normális az, hogy egészségügyben 120 órára bruttó 93500 forintot fizetnek?

Figyelt kérdés
Ez nettóban minimálbér alatt van. 56000 valamennyi.

2014. jan. 13. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Minimálbér alatt van, ez így igaz, de a ledolgozott órák száma sem teljes munkaidős, így a minimálbérre sem vagy teljes egészében jogosult. Havi 160 órára jár a minimálbér! Te ennyit nem dolgozol, ergó a fizetésed is kevesebb. Amúgy pedig nem normális fizetés ez.
2014. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális. Te a normal munkaidő 75%-át dolgozod, tehát a fizetésnek is csak 75%-a jár. Ha felszorzok, teljes munkaidőre vetítve a bruttó fizetésed 125.000 Ft, ami meghaladja a minimálbért.
2014. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egészségügyben mindig volt boríték, van és lesz is.

Unoka tesóm nővér, és házat építenek. Gondolom a 100 ezer nettóból. Ugyan már.

2014. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! nekem furcsa, hogy ennyire nem becsülik meg, hogy az ember megszakad és osztódik 12 óra alatt legalább 3x. Dehát ez van. Boríték? hát sosem láttam...
2014. jan. 14. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:

"nekem furcsa, hogy ennyire nem becsülik meg"


Dehogynem becsülik meg. Többet kap, mint más fizikai dolgozó.


", hogy az ember megszakad és osztódik 12 óra alatt"


12 óra alatt, miközben 120 órát dolgozol havonta? Tehát 10 napot? Hogy oda ne rohanjak...

Én 23-at dolgozom és vagyunk ezzel még így páran.

2014. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi, vagyonőrök 96-ért 240 órát dolgozunk.... ok, nem ember életekért felelünk, meg nem "kőkemény" meló, de akkor is brutális óraszám. a fizu meg megalázó.
2014. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!