Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Letagadhatom az eddigi munkata...

Letagadhatom az eddigi munkatapasztalataimat?

Figyelt kérdés
Pár éves munkatapasztalattal rendelkezem, tavaly tavasszal váltásra kényszerültem. Az ezután talált munka határozott 2 hónapra szólt. A következőtől én mentem el, mert idegileg kikészített. Így jutottam el 9 hónap alatt a 3. munkahelyemhez. Szeretem, élvezem, itt el tudom képzelni magam évek múltán is, de a főnök ma bejelentette: pár hónapon belül több embernek távoznia kell. Amennyiben én leszek az egyik, az önéletrajzom olyan tarka lesz, hogy az alapján az életben nem fognak sehova sem felvenni. Hol és hogyan tudja egy leendő munkaadó kideríteni, megtudni, hogy én hol, mennyi ideig dolgoztam korábban? (a bajt egyébként is tetézi, hogy rövid időn belül 3 diplomás, túl fiatal, igen kevés tapasztalattal rendelkező vagyok)
2014. jan. 14. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem soha nem derul ki, hogy mikor mennyit es hol dolgoztal. en pont ellenkezoleg szoktam eljarni, olyasmit is be szoktam irni amiknek a kozeleben sem voltam. persze en is ki szoktam hagyni az 1-2 honapos munkakat.
2014. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A feher kiskonyvet le kell adni a munkaltatonal.
2014. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Én azt rózsaszínnek ismerem és igen, ez nekem is eszembe jutott, de az sokaknak "el szokott veszni", papírbolt: veszel egy újat és már üres is...
2014. jan. 14. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nekem meg feher van. :-)
2014. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkaltatod le fogja kerdezni a tb-s multadat, miutan felvett. Mondom MIUTAN felvett. Ilyen par hetes munkaviszonyokat felesleges beirni.
2014. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Közben sikerült beszélnem egy munkáltatóval, aki könyvelő és állítása szerint sehonnan sem tudja a következő munkáltató, hogy hol és mennyit dolgoztam, csak úgy, ha felhívja őket. Nincs jogosultsága lekérdezni a TB-t, csak a sajátját, máséhoz nem lehet hozzáférése.

2014. jan. 16. 20:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!