Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért kezd elterjedni manapság...

Mért kezd elterjedni manapság a motivációs levél és hogy fényképet kérnek az önéletrajz mellé?

Figyelt kérdés
mintha nem lenne elég nehéz összedobni egy ép önéletrajzot. fénykép minek? pofára osztályoznak?nyilván az dönti el hogy milyen munkát végez vki...motivációs levél:azt sem tudom mi az.neve alapján gondolom.most ebbe mekkorát kell hazudni?mért dolgozok?mért akarok dolgozni? mert nem adnak ingyen pénzt.ha adnának eszembe se jutna dolgozni. nyilván ezzel mindenki így van.érdekelne mi ezzel a munkaadók célja.
2014. jan. 16. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A fénykép azért kell, mert a szimpátia számít (nem a szépség!), hiszen együtt fognak dolgozni...


A motivációs levél ilyen formában szerintem is hülyeség, viszont régen nem véletlenül fogalmazás-szerű önéletrajzot kellett küldeni. Most sablon van, tehát kell valami, ami alapján el lehet dönteni, képes-e az illető fogalmazni, meg tud-e helyesen írni, stb.

2014. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%
Nehogy már nehéz legyen megírni egy önéletrajzot. (Bár a kérdés alapján lehet, hogy gondot okoz az írás normális stílusban, egész mondatokkal.) Még sablonok is vannak a neten, csak be kell helyettesíteni az adataidat. Fényképet szoktam tenni, ebből semmi hátrány nincs, sőt, legalább látja a munkáltató, hogy milyen ember pályázik. Motivációs levelet nem szoktam írni külön, inkább egy fél oldal szöveget hozzávágok az önéletrajz végére részletezésnek, abban lehet elemezni a tapasztalatokat és a képességeket.
2014. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
második megint a helyesírás...ebben az országban mindenki nyelvtan tanár?szállj már le rólam,ez itt a gyakorikérdések nem pedig országos helyesíró verseny.megy a piros pacsi.
2014. jan. 16. 14:27
 4/25 A kérdező kommentje:

szimpátia.na de ha beküldök egy 5éves fényképet akkor arról mit szűr le.szinte csak akkor készül rólam kép amikor személyit csináltatok mert lejárt.

végzettségem alapján jogosult vagyok akár nagycégek vezető pozícíójának betöltésére is.de ahány ember annyi féle dolgot szeret és nem szeret látni önéletrajzokban.azzal még megbírkózok de motivációs levél...én például a sablont utálom.az semmit nem mond.

2014. jan. 16. 14:33
 5/25 anonim ***** válasza:
35%
Nem érdekel a piros pacsi, csak gondoltam szólok, ha az önéletrajzod is ilyen, mint a kérdésed, akkor ne csodálkozz, hogy nem vesznek fel sehova. Az önéletrajzoddal magadról állítasz ki bizonyítványt. Ugyanúgy, ahogy itt a kérdéseddel.
2014. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
nem,képzeld nem ilyen.na ott inkább számít a helyesírás mint itt.ha meg a kérdés értelmetlen akkor ne válaszolj. a motivációs levél sztem akkor is hülyeség.egyébként általában olyanra jelentkezem ahol telefonszám van aztán behívnak interjúra vagy vmi,ott dőlnek el a dolgok.nem ezekre a küldje be önéletrajzát meg minden egyéb papírját bérigénnyel eggyütt aztán ha teljesíti igen magas elvárásainkat akkor majd felvesszük ha ön kérte a legkevesebb pénzt féle hirdetésekre.és mivel jól esik,és úgy vélem ez a válasz is rászolgál, kapsz még egy piros pacsit:)
2014. jan. 16. 14:39
 7/25 A kérdező kommentje:
az érdekelne hogy vajon téged hova vennének fel ilyen kötekedő,agresszív hozzáállással.kritikusnak maximum:) de gondolom ott meg füled is behúzod.részemről lezárva
2014. jan. 16. 14:54
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert ma már minden az eladásról szól. Nem véletlenül hívják munkaerőpiacnak, tudom talán csúnya kifejezés de mi vagyunk a termékek s mivel rengeteg a termék/ humánerőforrás/így egyfajta reklámot kell szerkesztened magadról. Erről szól az önéletrajz, s a motivációs levél is, ez már évek óta így van, ugyanis a munkáltatók nem győznek válogatni így manapság sima sablonos önéletrajzzal nem sokra megy az ember. A motivációs levél lényege, célja hogy meggyőzzed a munkáltatót hogy te vagy a potenciális jelölt, a megfelelő a munkaterületre. Hiába akarsz te dolgozni ha nem tudod magad eladni mást választanak. A fénykép úgyszintén azért fontos hogy lássák ki jelentkezik. Sajnos ez a mai világ, minden a reklámról, szól. Amúgy nem nehéz megírni találsz ötleteket a neten.
2014. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%
Ha nekiülsz, kb 5 perc megírni egy önéletrajzot és egy motivációs levelet. Nem tudom mit kell ezen ennyit görcsölni.
2014. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy HR-es ismerősöm azt mondta, hogy ő azért kér fényképet, mert ha interjúztat egy rakás embert, utána jobban az önéletrajzhoz tudja kötni az embereket, hogy ez melyik is volt... Képzeld el, hogy meghirdetsz egy állást és vagy 1-2 hétig akár naponta több emberrel is beszélsz. Pl. meghallgat 15 embert, ebből mondjuk 8 alkalmas is lenne, de a második körre már csak hármat hívnak be. Kiteszi a 8 önéletrajzot és a képről jobban beugrik, hogy melyik ki volt.



Az önéletrajz meg a motivációs levél nem ugyanaz, más a funkciója. Tegyük fel, hogy hirdetnek egy hangyatojás-számláló állást amire jelentkezel. Rajtad kívül még 50-en, de a cégnek nincs annyi ideje, hogy mindenkit meghallgasson. A beküldött anyagból eldöntik, hogy ki lesz az a 20 akit meghallgatnak. Na ebbe a 20-ba be kell kerülnöd, hogy egyáltalán kapj egy esélyt arra, hogy személyesen elvarázsold őket.


Az önéletrajzod a múltad és a megszerzett tapasztalataid írhatod, abba bekerül az, hogy te X cégnél már voltál mókusfarok számláló, Y cégnél póklábszámláló. Hangyatojás számláló gyakorlatod vagy van, vagy nincs, de a motivációs levélbe már beleírhatod, hogy a korábbi mókusfarok számláló és póklábszámláló tapasztalatodat nagyon szeretnéd ennél a cégnél kamatoztatni és minden vágyad, hogy hangyatojásszámláló legyen belőled, ez életed célja. Ennél a kiváló cégnél látod a lehetőséget a szakmai fejlődésre (=nyalsz ezerrel), ez a pozíció összhangban van a jövőbeni terveiddel. Így ha nincs is hangyatojás számláló munkatapasztalatod (míg az 50 jelentkezőből 30-nak van), de kapsz egy esélyt arra, hogy a cég azt mondja, hogy oké, csak hasonló területen dolgozott, de látunk benne fantáziát. Lelkes, a motivációs levelében kiemeli, hogy milyen alapos munkát végez, stb. Míg ha csak beküldöd az önéletrajzodat és rápillantanak, azt látják, hogy ez meg eltévesztette a címet vagy mi? Elolvasta egyáltalán a hirdetést, hogy hangyatojás számlálót keresünk és nem mókusfarok számlálót??


A motivációs levélben lehetőséged van kifejteni azt, aminek az önéletrajzban nincs helye. Egy kis nyalás a cégnek, egy kis önfényezés, hogy milyen szuperül végezted az eddigi munkáidat és milyen területen vagy a legjobb. Az önéletrajzban csak felsoroltad, hogy mit csináltál, azt is, hogy 0.00001%-os hibával dolgoztál így többször megkaptad az év póklábszámlálója díjat, de a motivációs levélben kiemelheted, hogy milyen alapos munkát végzel, emellett gyors is vagy, az új kollégáknak mennyit segítettél a betanításban.


Nekem pl. pár éve amikor GYED után állást kerestem, egy hatalmas több éves lyuk volt az önéletrajzomban. Pont terhesen járt le a szerződésem, GYED-et még kaptam, de a cég már nem volt köteles visszavenni.

Egyszer belefutottam egy nagy sopánkodásba az interjún, hogy jajistenem gyerekek, ez majd állandóan hiányzik, későn jön és korán megy, már ha bejár egyáltalán dolgozni. Na meg a több év lyuk nem épp vonzó az önéletrajzban. Úgyhogy én azt mondtam, hogy a gyerek úgyis kiderül, akinek ezzel baja van, azzal ne is vesztegessük egymás idejét, nem fogok azért interjúra járogatni, hogy ahogy kilépek az ajtón vágják is a kukába az önéletrajzom. Így beleírtam a motivációs levélbe szépen hivatalosan megfogalmazva, hogy az elmúlt éveket GYED-en töltöttem, most jönnék vissza a két gyerkőc mellől, családi segítség van és a gyermekek felügyelete megoldott. Így ha előfordul, túlórát is tudok vállalni. Ennek az önéletrajzban helye nincs, míg a kísérőlevélbe belefért.

2014. jan. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!