Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én miértnem kapok bérkompenzác...

Én miértnem kapok bérkompenzációt, ugyanabban a munkakörben?

Figyelt kérdés

Állami szervnél dolgozom, és ugyanazt a munkát végzem, ugyanabban a beosztásban, ugyanolyan rangban, és mégsem kapok bérkompenzációt, mert a másik kollégám 2012. január 1 előtt kezdett el dolgozni, én pedig utána.


Komolyan csak ennyi az indok arra hogy ~10 ezer forinttal kevesebbet kapjak ugyanazért a munkáért?


2014. jan. 16. 15:35
 1/7 A kérdező kommentje:
ui: a másik kollégám kap, mivel 2012. január 1 előtt kezdezz el itt dolgozni
2014. jan. 16. 15:37
 2/7 anonim ***** válasza:
a bérkompenzáció megszűnt.
2014. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem szűnt meg, itt írom hogy néhány kollégám akik eddig is kapták, ezután is fogják.

Csak akik "frissebbek", azok nem kapnak.

Biztosan nem szűnt meg, el vagy tévedve.

2014. jan. 16. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:

kapásból ez az első cikk, ami van róla, de nyilván én hülye vagyok hozzá bérszámfejtőként.


[link]


Jnauárban még a decemberi bért kaptátok, akkor még járt, a januárira már nem jár.

2014. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A közalkalmazottak bérkompenzációját és annak feltételeit, valamint, hogy kik jogosultak rá, rendelet írja elő. Valószínűleg Te azért nem kapsz, mert nem felelsz meg a rendeletben előírt feltételeknek.

Tudod, ez egy olyan dolog, hogy van amikor 1 forinton múlik, hogy jár-e segély, vagy sem...:(

2014. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ott is hagyom ezt a retkes munkahelyet a pi csába.
2014. jan. 16. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor jár kompenzáció, ha előtte két évig azon a munkahelyen dolgoztál. A kormányrendelet azt írja: "Az a foglalkoztatott, akinek jogviszonya 2012-ben, 2013-ban vagy 2014-ben keletkezett, abban az esetben jogosult a kompenzációra, ha e rendelet hatálya alá tartozó szervvel 2010. és 2011. évek bármelyikében vagy mindkét évben is fennállt jogviszonya és az utolsó ilyen jellegű jogviszonyát követően munkavégzésre irányuló jogviszonyt - a tartós megbízási szerződés kivételével - nem létesített." (475/2013 (XII. 29) korm. rend.
2014. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!