Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen gyakran jelentkeztek...

Milyen gyakran jelentkeztek munkára?

Figyelt kérdés

Akik állás nélkül vannak.

Mióta kerestek és kb. mennyi jelentkezést küldtök szét havonta?

Milyen gyakran hívnak be interjúra?

Sokszor kellett már 2.-3. körös interjúra is mennetek?


Kiváncsi vagyok másokkal ez hogy van. Én több mint 1 éve itthon vagyok és már nagyon elkeseredtem.



2014. jan. 20. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve nincs munkám, havi szinten 50-60 önéletrajzot adok be abból eddig fél év alatt 4-szer hívtak be interjúzni, de 1 volt ami valós interjú volt a többinél már le volt játszva a dolog párt hű emberkéknek meg rokonyoknak.
2014. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Naponta 15-20 állásra jelentkezem, van hogy hetekig be sem hívnak máskor meg 3-4 interjú is van egy héten. Nem egyforma önéletrajzokat küldök hanem ami érdekelheti az aktuális álláshirdetőt azt jobban részletezem. Akármilyen interjúra hívnak bemegyek, bőven ráérek utána dönteni.


5hét álláskeresés után múlt héten kaptam munkát 3körös interjú után.

2014. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

voltam már fél évet is állás nélkül, voltam egy hónapot.


Nem küldök mindenhova önéletrajzot, szelektálom, hogy mik azok a cégek amikről rosszat hallani, illetve hogy jelenlegi tudásommal felvennének+ fekete munka kilőve.(van itt olyan munkahely ahova 1-1 hónapra vesznek fel 30 embert, majd kirúgják őket akár jól dolgoznak, akár nem.)

A legtöbbször az van hogy délután felhivnak másnapra menjek reggel vagy forditva: reggel hivnak hogy még az nap délután. Volt olyan munkahely ahonnan két nap múlva már visszahívtak, volt olyan, ahol egy hónap múlva telefonáltak (viszont annál a következő héten már kezdtem is)

több körös interjún még sose vettem részt, csak munka közvetítősőknél (ugye ott egyszer van a közvetitőnél interjú, egyszer meg a munkahelyen teszt+interjú)

2014. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

2012-ben kerestem munkát utoljára, akkor napi 2-3 helyre küldtem önéletrajzot.


Kb. heti egyszer jött ezekre válasz, ezekből kéthavonta lett egy állásinterjú, mert a többség elutasítás volt, illetve volt, hogy én utasítottam el, mert szerencsére volt munkehelyem, így válogathattam.


4 állásinterjúra mentem el, ebből az egyiket én utasítottam vissza, egyiknél az első körben kihullottam, kettőnél továbbjutottam a következő körbe, ezek közül az egyikhez pedig felvettek, és most is ott vagyok.


Mindez 8 hónapig tartott, szóval szerencsés voltam, mert egyébként közel másfél év az átlagos munkanélküliség időtartama :( Persze függ a szakmádtól, korodtól.. stb.


Tehát 8 hónap, kb. 600 helyre elküldött önéletrajz, kb. 30-40 elutasítás, 4 interjú, 1 győzelem.

2014. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éve nincs állásom pályakezdőként. napi szinten küldök jelentkezést, nagyon rég voltam interjún.
2014. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 éve vagyok munkanélküli pályakezdő. Ez idő alatt kb. 250 önéletrajzot küldtem el. Ebből lett 5 interjú, ami közel 8 hónapot ölel fel.

Már nagyon el vagyok keseredve. Szerintem megpróbálom Budapesten, mert itt Hajdú-Biharban nagyon nehéz...

2014. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kb 2 éve kezdtem el állást keresni, akkor még anyaságin voltam, nem olyan intenzitással kezdtem a keresést. Az utóbbi fél évben viszont napi 2-3 helyre minimum jelentkeztem, eredmény szinte a nullával egyenlő.

Pár hete feladtam egy hirdetést hogy milyen munkát szeretnék, csak 3 válasz érkezett, de úgy néz ki, az egyik hely nagyon szuper, próbaidőn kezdek majd, remélem beválik.

2014. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4 hónap állandó munka nélkül.


Ebből másfél hét után egy majdnem teljes idős (teljes fizus) alkalmi jellegű munka ismerősnél, kb. 2,5 hónapig. Aztán két hét munkanélküliség. Ezután beugrós, szintén alkalmi munka egy munkaerő-közvetítő cégnél. Még tart ez a munka, de már megvan az állandó ugyanennél a közvetítőnél.


6-7 online jelentkezés, három személyes, 2 interjú, 2 próbanap. Mindkét próbanapot én mondtam vissza.


Ja és London.

2014. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!