Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet valaki tanár egy szakkal...

Lehet valaki tanár egy szakkal? Vagy kettő kell minimum?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem, egyszerűen azért mert nincs egyszakos tanári képzés sehol.
2014. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

miért? egy csomó tanárom van/volt már, akik egy szakosak voltak. csak azt hallottam, hogy ez megszűnt, vagy valami ilyesmi. de miért szűnt meg?

lehet valaki tanár két nyelvvel? azaz angoltanár+némettanár

2014. jan. 20. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
A tanárképzés sokat változott a elmúlt kb. 10 évben. Most osztatlan tanárképzés van, ezeken a szakokon kétszakos tanárokat képeznek. Lehetsz angol-német szakos tanár is.
2014. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és nyelviskolákban hogy van? ha pl nyelviskolában szeretnék tanítani akkor gondolom elég csak az angol (az megy nagyon). jól gondolom? :)
2014. jan. 20. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet,pl ha előtte van már egy kutató szakod(Msc vagy régi 5 éves persze)Én például biologus voltam,és utánna végeztem a tanárit(3 félév).Így egyszakos biosztanár (is) vagyok.
2014. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
még gimis vagyok és angoltanárnak készülök, de úgy tűnik nem gimiben fogok...:D
2014. jan. 20. 16:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Korábban valóban úgy lehettél tanár, ahogy az előző válaszoló írta. Most már azonban az osztatlan, "szakpáros" rendszer van érvényben.

Ahhoz, hogy nyelviskolában taníts nem kell feltétlenül tanári végzettség. Előfordul, hogy ha nagyon jól beszéled a nyelvet, esetleg voltál néhány évet külföldön, akkor is alkalmaznak. Bár ez lehet, hogy inkább a kevésbé elterjedt nyelvekkel van így.

2014. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!