Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát és iskolát...

Milyen munkát és iskolát válasszak?

Figyelt kérdés

Alapvetően mindenre nyitott vagyok, minden érdekel, a legkülönbözőbb könyveket olvasgatom, de nem tudom milyen tanulmányokat végezzek. Mindennek a háttere a "miért?" kérdése érdekel és nem az, hogy meg legyen valami csinálva. Például szívesen terveznék ilyen-olyan gépeket, modellezném számítógéppel a működésüket, de hidegen hagy az alkatrészek legyártása, hogy én szerszámozgassak. Nem érdekel, unalmas.

Vagy másik példaként említhetem a sportot. Rendszeresen sportolok, de magánál az edzésnél jobban foglalkoztat a kémiai,biológiai,fizikai - motorikus - oldala az egésznek, hogy milyen körülmények között lehet a legnagyobb teljesítményt nyújtani és mi kell hozzá.

Pl. egy foci elrúgásánál, ha X helyről rúgsz, milyen a jó edzőcipő anyaga,formája, milyen szögben kell a labdát eltalálni hogy a legjobb hatást érje el, hogyan rúghat nagyobbat és pontosabbat a játékos(pihenés,táplálkozás,edzések és ezek mélyebb ismerete) stbstb...De maga az hogy én focizzak, max addig érdekel hogy kipróbáljam azt, hogy az életben hogy működik az edzőcipő amit terveztem. (nyilván nem gyártok edzőcipőt, ez csak egy példa)


Harmadik példa: Új tortát megcsinálni, azt is imádnám de már meglévőt 2-3 vagy sokszor újra és újra, nem érdekel.


És itt nem a gépek meg a foci és a torta a lényeg,hanem hogy nem köt le. Az köt le hogy valamiből hogy tudom a legjobbat megalkotni, de az hogy utána folyamatosan azt csináljam az szó szerint kikészít.



23/F ( Már dolgozom, de lépni akarok valamerre)



2014. jan. 21. 08:37
 1/2 A kérdező kommentje:
+ nem lógatom a lábamat van már négy szakmám.
2014. jan. 21. 08:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Leírtak alapján szerintem fejlesztőmérnöknek kéne menned, nagyon lesarkítva ott az a munka hogy az új technológiák át legyenek ültetve a gyakorlatba.


Gépész/mechatronikai/villamos/informatikus mérnöki területen van rájuk igény és megélhetés szempontjából is elég jól állnak.

2014. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!