Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen frappáns válaszokkal...

Milyen frappáns válaszokkal lehet sarokba szorítani a HR-eseket?

Figyelt kérdés

Voltam ma egy helyen felvételizni. A HR-es hölgy olyan kérdéseket tett fel, amire abszolút nem számítottam, ezzel jól zavarba is hozott persze. Úgy érzem, alkalmas lennék a munkára, ám most nem jól sült el a felvételim. Nem tudom milyen új szokás ez, hogy nem a munkakörülményekről beszélgetünk, hanem pl. arról, hogy mik az én gyenge pontjaim. Abból, hogy féltem a gyerekem, nem derül ki, hogy a rám bízott feladatot el tudom-e látni.

Legközelebb felkészült szeretnék lenni, és az ilyen kérdéseket, magas labdákat, élből levágni.

Kérdések, és rá adott frappáns válaszok érdekelnének (akár HR-esektől is). Köszi!


2014. jan. 22. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Mondj már egy kérdést amivel a sarokba szorított? Engem még soha nem sikerült. Egyébként ez soha nem a konkrét tudásról szól hanem egy meccs amit le kell játszani. Ha érzi hogy gyenge vagy akkor rád száll, de ha kemény és határozott vagy továbbá az elején világossá teszed neki hogy értelmileg jóval felette állsz akkor nem fog szórakozni.
2014. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

A HR-es feladata az is, hogy megismerje a jelentkezőt. Az nem sarokba szorítós kérdés, hogy mik a gyenge pontjaid. Ha azt mondtad volna pl., hogy nem vagy elég önálló, akkor számára kiderülne, hogy nem vagy alkalmas mondjuk egy vezetői poszt betöltésére.

Nem feltétlenül téged akart sarokba szorítani, bár lehet, hogy az adott munkakörben szükség lehet arra, hogy bírd a gyűrődést.

2014. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meglepett? AKkor készülj fel jobban a HR interjúra, mert ez a kérdés kifejezetten tipikus, szinte mindenhol felmerül!
2014. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szórakozni? Hát ez szép dolog, ha csóró munkanélkülivel szórakozgatnak.

Meccs? -- nem is értem ezeket a szavakat egy állásinterjú kapcsán.

A furcsa kérdések: mit mondana a családom rólam? mit mondanának a barátaim? Mi a legnagyobb félelmem? Mik a gyenge pontjaim? Mi az első dolog reggel, amit megteszek? Milyen állatéhoz hasonlítanám egy leggyengébb és egy legerősebb tulajdonságom és miért?

Csörög a telefon, az egyikben a főnök, a másikban egy vevő, a harmadikban egy csoportvezető. Kiét veszem fel először, és mit mondok neki?

Tán ennek a legutolsónak köze lehet a munkához, de nem jól válaszoltam, mert NEM, elsőnek nem a vevőt veszem fel. Pedig a szlogen úgy szól, hogy "a vevő az első".

2014. jan. 22. 18:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Ez lenne a célom! Felkészülni! :)
2014. jan. 22. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Akkor nézegess kérdéseket a neten, van rengeteg tipikus HR interjú kérdés fenn.


Pár magyarázat, mit szűrhetnek le a kérdésekből a HR-esek:

"mit mondana a családom rólam? mit mondanának a barátaim?"

Ha direkt azt kérdezik, hogy milyen vagy, nehéz válaszolni rá, ráadásul valószínűleg egy sablon válazt adnál. De ha azt kérdezik, hogy bizonyos emberek milyennek tartanak, milyennek látnak különböző szemszögből, akkor nagyobb eséllyel azt, amit valóban tapasztalnak az emberek. Pl. lehet, hogy te magadat precíznek tartod, de másnál ez szőrszálhasogatásnak tűnik.


"Mi a legnagyobb félelmem? Mik a gyenge pontjaim?"

Szakmai a félelem? Mik a mozgató motivációid? Miket emelsz ki? Ha félsz emberekkel beszélgetni, akkor nem raknak olyan helyre, ahol naponta kell beszélni idegenekkel.


"Mi az első dolog reggel, amit megteszek?"

Lemész futni? (kitartó, rendszerető, hajlandó áldozatot hozni a jelölt) Először újságot olvasol? (információra éhes, tájékozott) A családodnak készítesz reggelit? (törődő, felelősséggel visel mások iránt) stb...


"Milyen állatéhoz hasonlítanám egy leggyengébb és egy legerősebb tulajdonságom és miért?"

Megint segítség, hogy ne üres sablont mondj, amit betanulsz, hanem meg kell magyaráznod, hogy miért gondolod azt. Nagyobb eséllyel derül ki, hogy kamu az, amit mondasz, vagy valóban igaz.


"Csörög a telefon, az egyikben a főnök, a másikban egy vevő, a harmadikban egy csoportvezető. Kiét veszem fel először, és mit mondok neki?"

Mik a prioritásaid? Hogy kezeled azokat a helyzeteket, amikben egyszerre több (esetleg ellentmondó) elvárásokat kell kezelned?


Szóval egy jó HR-es, ha tudja, mit akar kideríteni ezekkel a kérdésekkel, és nem csak felolvassa a HR Interview for Dummies könyvből a kérdéseket, akkor igenis le lehet vonni bizonyos dolgokat ezekből a beszélgetésekből.

2014. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Felted a gyereked abbol az jon le hogy gondoskodo vagy de nyilvan valo nem tenned elsonek a munkat es minden apro csepro dologert otthon lennel, tappenzen lennel, kevesbe lennel terhelheto pl.: tulora stb,stb...
2014. jan. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Ezek a kérdések jórészt arról szólnak, hogy mennyire vagy tisztában saját magaddal. Nincs igazából jó vagy rossz válasz. Amúgy felesleges felspannolni magad, mert a HR-esek minden választ ismernek.


A telefonos kérdésnek a következő lehet a jó megoldása:


- felveszed a főnököt, egy kis türelmet kérsz, épp egy vevővel beszélsz (ez 3 mp)

- felveszed a vevőt és beszélsz vele

- a csoportvezetőt utána visszahívod.


Itt valóban a prioritások kezelése, a találkonyság a kérdés.

2014. jan. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Örülök, hogy végre nem támadást, hanem informatív válaszokat kapok!
2014. jan. 23. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!