Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Baj, ha kamu külföldi munkahel...

Baj, ha kamu külföldi munkahelyet adok meg az önéletrajzba?

Figyelt kérdés
Dolgoztam külföldön, csak kicsit szépítettem, megadtam egy valótlan munkahelyet is. Jövőhéten kezdek az új munkahelyemen itt Magyarországon és kaptam több hivatalosan kitöltendő dokumentumot. A munkahelyre már felvettek, csak ezt még vissza kell küldenem. Ezennel a valótlan munkahelyem is valamilyen nyilvántartásba fog kerülni. Igazából nem foglalkoztak a külföldi munkahelyemmel, csak a korábbi magyarral. Ha mondjuk később kiderül ez a szépítésem és emiatt elbocsájtanak, az nem baj. De attól félek, hogy emiatt lecsukhatnak börtönbe, vagy súlyos pénzbírságot kapok. Kell-e a ettől tartanom? Köszi a segítséget, fontos lenne.

2014. jan. 22. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Éljen, hazugsággal jutottál oda, ahova lehet, hogy más rátermettebb lett volna. Remélem, egy hét alatt kirúgnak!
2014. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha a cég nem kukacoskodik, és nem ellenőrzi le a külföldi céget akkor semmi baj nem lesz. Soha nem fog kiderülni, hogy kamu a cég.. Sokan csinálják ezt, szóval nem te vagy az első és utolsó.
2014. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem mindenkinek néznek utána de ha kiderül szándékos károkozásért beperelhetnek vagy lecsukathatnak ha nem tudsz fizetni.
2014. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgyértem, hogy a munkahely létezik, csak nem dolgoztam ott. Az adataim a Kormányzati Személyügyi Szolgáltató szervezethez lesznek beküldve. Nem töltök be komoly pozíciót, ez a munka csak egy átmeneti munka lenne, amíg amíg befejezem az egyetemet. Akkor lesz börtön/perelés vagy nem? mennyi az esélye? :D Köszi a segítséget
2014. jan. 22. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
1% az esély hogy lesz vmi ha le is buksz max kirugnak ennyi
2014. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

A TB járulékfizetési adatokból kiderülhet, hogy kamuztál. Amúgy ahány ház, annyi munkaszerződés, de akár kártérítési felelősséged is lehet.


Nagyon vigyázz az ilyesmivel, Magyarország kicsi, 2-3 lépésben szinte mindenkihez el lehet jutni, vagy akár egy Facebookos elszólás is elég. Elképzelhető az is, hogy nem történik semmi.

2014. jan. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

jajj istenem hogy bevagytok xarva:D


Nem hinném hogy a kérdezőnek olyan felelős munkaköre lenne ,ahol már az interjú során komoly referencia ellenőrzést végeznek.

Az önéletrajz (korábbi munkahelyek részénél) mindenki szokott kamuzni...


Járulékfizetés tekintetében az új munkáltatódnak nem nagyon van arra jogköre hogy kikérje a korábbi munkáid adatait, meg valljuk hogy qrvára nem is érdekli.


Munkaszerződésben nincs feltüntetve hogy gipsz jakab hol dolgozott korábban..akkor meg mit kell rinyálni?

2014. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Semmi. Én is hazudtam és nem történt semmi. A lényeg, hogy ne utdjanak utánajárni.


Sok szerencsét.



Ha meg kideruül, akkor max kirúgnak.

2014. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!