Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznál ingyen akár 1 napot is?

Dolgoznál ingyen akár 1 napot is?

Figyelt kérdés
Mármint ha egy munkáltató behív pl 20 embert azzal, hogy egy nap próbanap amire nem fizet, akkor bevállalnád? Mindenféle cipekedés, takarítás, tök ingyen?
2014. jan. 29. 14:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%
Nem.
2014. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
ilyen cipekedős segédmelót nem, de amikor kint melóztam kanadában az első három hónapban nem kaptam fizetést mert ott próbaidő alatt nem szokás.
2014. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Cipekedést, takarítást én sem, mert ott simán megcsináltatják a próbanaposakkal az egyszeri felgyülemlett melót, aztán nem vesznek fel senkit. Komolyabb munkánál igen, mert ott nem érdekeltek ilyen sunyiságban, mivel az első nap biztosan többet kell velem foglalkozni, mint amennyit az aznapi munkám ér (valószínűleg az első havi is komolyabb munkaköröknél).
2014. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem. a probanapot ingyen ledolgoztatni a legnagyobb tahosag. az ilyen munkaado kesobb is igy fog hozzaallni a fizeteshez (ertsd: amikor epp kedve van, fizet).
2014. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

A f***om se...

mellesleg nincs olyan a munkajogban, hogy ingyenes próbanap

2014. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem dolgozok ingyen próbanap keretében.

A munkáltató se jótékonykodik velem, én miért tenném visszafelé? Ledolgozod neki a napot, aztán egész biztos lehetsz benne, hogy többet nem fog téged keresni.

Még pályakezdőként csináltam ilyet butikba, ott 3 próbanap volt és ígérgetés hogy be leszek jelentve. Még 1 hónap után se voltak papírjaim és mikor eljöttem, nem akarta kifizetni a bérem!!! Az ilyenektől már hányingerem van! Ezért ha felhozza nekem bármelyik munkáltató a próbanap témát, ott hagyom szó nélkül a fenébe!

2014. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekem volt ilyen es csak kihasznalak nyaron egy bárban.
2014. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Titii68 ***** válasza:
82%
Az a munkáltató amelyik ezzel él, biztos leszar az után is ha felvesz esetleg. Kivétel, de tényleg csak is kivételes esetben ( vezető beosztás, magasan kvalifikált szakembert igénylő munkánál esetleg, de akkor is lecsekkolnám előtte milyenek a körülmények, és a leendő munkatársakkal is szót váltanék ha lehetséges. Szóval inkább nem mint igen. Ebben az esetben biztosan NEM. Amúgy a németeknél is létezik ilyen ( két hét de nem nagyon élnek vele ), nem csak Kanadában.
2014. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Így nem, mert nagyon sanszos, hogy csak ingyen munkaerő kell neki, és esze ágában sincs senkit sem felvennie. Amúgy is törvénytelen az ingyenes próbanap. Úgyhogy amelyik munkahelyen ilyenhez folyamodnak, ott jót nem várhatsz a későbbiekben sem, ha esetleg mégis felvenne.
2014. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ugyan így gondolom én is, ahogyan azt sokan le is írtátok.Már voltam 1 napot tök ingyen egy abc-ben,amúgy semmi kereskedelmi végzettségem nincs.Töltögettem az árut, felmostam,kávéfőzőt mosogattam,zsugor ásványvizeket cipeltem és vissza sem hívtak.Megalázó volt! Arra gondoltam most mire fog gondolni pl az anyósom? Nem vagyok jó munkaerő stb? Ez után még volt 2 olyan interjúm ahol ugyanez lett volna, ingyen egy nap, de nem mentem.Úgy vagyok vele, hogy nehogy már még én dolgozzak ingyen egy gazdag vállalkozónak! Meg 30 kg-os súlyokat emelgessek a kemény 45 kg-os súlyommal.
2014. jan. 30. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!