Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rövidített érettségi, angol...

Rövidített érettségi, angol nyelv, továbbképzés?

Figyelt kérdés

Három év múlva szeretnék érettségizni a mostani suli befejezése után.

Vannak rövidített tanfolyamok(Vagy mik)?

Valahol olvastam, hogy 3hónap alatt le lehet rakni.

Igaz?

Mert nem nagyon akarok 3évet még tanulni, inkább dolgozni, gyakorlatra szeretnék járni.

Mert ezek után még egy mesterképzést/vizsgát is, akarok csinálni. De előtte még éjszakai suliba is akarok járni, ahol még jobban ki tudom tanulni a szakmát.


És az igaz, hogy, akár egy hónap alatt is meg tanulok angolul folyékonyan, ha "magamra" vagyok utalva, külföldön?

Mert hát, most kezdtem pár hónapja tanulgatni az angolt(Sajnos nem az alapoktól, de így is 3-4-es vagyok, igaz becsúszott pár rossz jegy, de az a családi okok miatt voltak, és szerencsére, többnyire csak angolból)


2014. jan. 29. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Érettségit 2 év alatt meg lehet csinálni ha 9-10 osztályod már megvan szakmunkásból?

3 hónapos érettségi meg a világon nincs. Inkább a 3 éves estire gondoltál.

2014. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érettségizni tulajdonképpen akár 14 évesen is lehetséges. Annyi az előfeltétele, hogy beiratkozz egy olyan intézménybe, ahol a képzés végén érettségit kapsz (aka gimnázium vagy szakközépiskola), majd minden tantárgyból, melyből érettségizni szeretnél előrehozottan különbözeti vizsgát kell tenned a 9-10-11-12.-es tananyagból. Ha ezek sikerültek akkor akár mehetsz is érettségizni.


"És az igaz, hogy, akár egy hónap alatt is meg tanulok angolul folyékonyan, ha "magamra" vagyok utalva, külföldön? "


Szinte kizárt. Esetleg ha valami elképesztő nyelvzseni lennél, de arra már réges régen fény derült volna.

2014. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!