Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzotokba illesztett...

Az önéletrajzotokba illesztett fényképet magatok készítitek, vagy profi fotósra bízzátok?

Figyelt kérdés
És milyen gyakran cserélitek (frissítitek) a képet?

2014. jan. 30. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem profi fotós 1 éve csinált utoljára képet. Azzal se voltam sokkal sikeresebb mint most a saját magam által készítettel. A fotót egyébként legtöbbször csak arra használják hogy könnyebben beazonosítható legyen az ember, pl. elmész interjúra, megvolt a beszélgetés, és később ha újra rendszerezi a pályázatokat, akkor arcról jobban beugrik neki az előző beszélgetésetek.

Illetve a kort szokták még leszűrni ebből, mert ugye arra sok helyen nem mernek előre rákérdezni, de körülbelülre megsaccolható kép alapján. Így aki ezzel trükközik és kiderül a turpiszság, az már jóra nem számíthat.

Ergo: nem célszerű 10 évvel ezelőtti képet rátenni az önéletrajzra :D

2014. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
magam csinálom, ezért nem fogok fizetni.
2014. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ritkán cserélem, szerencsére nem vagyok olyan típus, aki gyorsan öregszik és változik, és a frizurám is eléggé állandó, mondhatni uncsi. :)


Sokáig egy elég jól sikerült igazolványkép szkennelt változatát raktam be, ezt egy fotós üzletben készítették rólam, okmányokhoz kellett...

De ezt követően ha más okmányhoz kellett ig.kép, akkor nagyon bénákat csináltak rólam fotósok. Csináltak néhány kattintást, és azok közül kellett választanom. Igazolványra fanyalogva is, de találtam ezek közül elfogadhatót. Viszont egyiket sem tettem volna rá önéletrajzra! Így tudom is, hogy kár elmenni profi fotóshoz, a véletlenen (és a fotós barátságosságán) múlik, hogy sikerül normális fejet vágnom rajta...

(Ja, maga a kép minősége természetesen mindig jó a fotósoknál, csak a fej amit vágok, a pillanatnyi arckifejezés a lutri...)

Én pl hülyén érzem magam, ha fotóznak, és ez látszik olyankor... Szóval csak akkor mennék profi fotóshoz, hogyha tudnám előre, hogy:

-kedves és van türelme hozzám,

-nem csak 5-10 képből kell választanom, hanem addig kattintgat, amíg egy számomra is elfogadható ábrázat össze nem jön.

De nem tudok ilyen fotóst...


Úgyhogy legutóbb magam csináltam képet magamról. Bizonyára a minősége nem első osztályú, de éles, nem elmosódott, a háttér semleges, és ami a lényeg... Hogy természetesebb rajta az ábrázatom, mint egy fotóstúdióban beállított műmosolykor...


Hát mindenki maga tudja mi a jobb neki. Aki bármely pillanatban fotogén és nincs zavarban egy fotós előtt, annak nyerő megoldás egy minőségi profi fotós. Aki szerencsétlenebb, mint én, az otthon is elkészítheti akár úgy is, hogy leteszi magával szembe az előre beállított fényképezőgépet és íly módon csinál több tucat képet, amíg sikerül egy barátságos fejet vágni, vagy ismerős is fotózhat persze. És ebből a képből csak ki kell vágni a fejet, kb, hogy ig.kép jellegű legyen.

2014. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

+

Nyilván a saját készítésű fotónál oda kell figyelni sok dologra, hogy ne legyen nevetséges:

-semleges háttér (világos fal vagy egy kifeszített lepedő...), ne lógjon bele virág, szekrény, ablak, ajtó, semmi...

-kulturált öltözet, még ha csak a nyakad is látszik a kivágott képrészleten.

-válladnál lentebbi részek nem kellenek rá, egész alakos nevetséges... :)

-világos legyen fotózáskor, ne gyertyafény mellett készüljön vagy neonfénynél. Nappal a legjobb, de úgy, hogy ne süssön rád a nap..., árnyék se legyen az arcodon...

-lehetőleg ne legyen szabadtéri fotó, mert annak a háttere megint csak gáz.

stb...

2014. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

nem mellékelek fényképet

ha mindenáron akarsz, bízd profira

2014. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%

Szánalmas, ha ennyire vacak a CV-d, hogy drága, profi fotó kellene, hogy esélyed legyen..


Én kép nélkül küldtem mindig, elég sikeresen.

2014. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

nekem sokáig egy selfie volt benne :)

aztán az egyik ismerősöm csinált rólam egy vállalható, a kritériumoknak megfelelő képet, és azzal küldtem el oda, ahol jelenleg is dolgozom.


ahol most vagyok, ott kezembe akad pár CV amit a jelentkezők küldtek. ne akarjátok tudni milyen fotókkal szembesülök néha. mintha valami luxusprosti önéletrajza lenne, olyan merész fotókat képesek emberek beletenni.

mivel itt helyben van az interjúztatás, poénból behívnak párat a gyöngyszemekből. utána megvan a téma pár hétre :)

2014. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!