Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek milyen az "ideális...

Szerintetek milyen az "ideális munkaerő"? Főleg olyan emberek válaszára lennék kíváncsi, akik több ember munkáját irányítják (vagyis főnökök).

Figyelt kérdés
Ahonnan a kérdés jött: olvastam egy cikket, ami leírja a "legidegesítőbb munkavállalók típusai"-t. Asszem 8-10 pontba foglalva, különféle emberi tulajdonságok, mind negatívként beállítva. Pl.: lusta - nem dolgozik eleget, munkamániás - túl sokat dolgozik, törtető, talpnyaló - jóban akar lenni mindenkivel, magányos farkas - senkivel sincs jóban... és így tovább. Nekem úgy tűnt, az összes létező emberi tulajdonságot felsorolták, mindet negatívként... Akkor viszont milyennek kell(ene) lenni? Véleményekre vagyok kíváncsi!

2014. febr. 2. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van pár "beosztottam" a cégnél, ahol dolgozom. Én nem szeretem a talpnyalókat, és a lustákat sem. Azokat sem, akik álcázzák hogy napi 8 órát dolgoznak közben alig kettőt.


Én azokat kedvelem, akik őszinték, egyenesek, kedvesen de határozottan megmondják ha valami gondjuk van, nem furják egymást, nem próbálják a kollégáikat eláztatni a főnök előtt, és legalább napi 5-6 órát dolgozzon a 8-ból.. tudom hogy 8-at úgysem dolgozik senki. Továbbá azt szeretem, ha egy kolléga közösségi ember, de tud hallgatni is, és tud 3 lépés távolságot is tartani.

2014. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Linkelnéd az eredeti cikket ?
2014. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez volt az egyik, a többit most hirtelen nem találtam meg, de majd még keresem:

[link]

2014. febr. 2. 13:29
 4/7 NevoBP válasza:
ez sokszor fugg az elvegzendo munkatol is. ha egy komuvesbrigadrol van szo, az haladjon kenyelmesen ugyanakkor haladosan is. hiaba porog mint egy gt v8 ha felesleges mozdulatokat tesz meg. legyenek jo fejek, nem kell hogy kussoljanak munkaido alatt stb. eredmenyes munka legyen. viszont van ahol porogni KELL! es idegesito mikor nem latod az igyekvest amikor tudod, hogy nincs ido szorakozni mert sok a melo. olyankor nem kedvelt a szovaltas stb stb. egyenes legyen. ne akkor telefonaljon hogy nem jon dolgozni amikor mar nem lehet embert szerezni....
2014. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha kifejezetten irodai (jogi) munkáról van szó?

2014. febr. 2. 17:43
 6/7 anonim válasza:
Én az olyanokat nem bírom, akikben nem lehet megbízni. Akik sunyik, nem mernek szólni semmi miatt, mintha semmivel se lenne bajuk, de azért közben mindennek keresztbe tesznek, csak azért is, mindent a maguk hasznára fordítanak, sunyi módon mindenkibe belekötnek. Sokszor meg még ők hiszik magukat bátornak, pedig attól is sz*arnak, hogy egy egyszerű kérdést feltegyenek a főnöknek, akitől láthatják, hogy nem kell tartaniuk. Meg akik nagy közösségi embernek hiszik magukat, mondják, hogy tartsunk össze, aztán végső soron csak addig fontos nekik a közösség, amíg az nekik előnyös, egyébként csak kihasználják a többieket, és lesz*arják, ha a többi kolléga szív miattuk.
2016. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bereczk Jénos válasza:

Attól függ ki, hol kezdi? Érettségi és szakma megszerzése után utcaseprő lettem, nem véletlenül, így szerezhettem meg a hivatásos jogosítványt!

Két év egy hét katonaság: "Ki tud vasalni?" Jelentkeztem, tényleg vasalni kellett, vagy 100 köpenyt, vasárnap! Hétfőn már a vezérkar dicsérte a munkámat, soha többet nem osztottak be más munkára! Műhelybe kerültem, én lettem a negyedik aki nem csinált semmit, amikor szólt egy ismerős, van egy hely próbáld meg, megpróbáltam a fizetés 11Ft-ról 17-re ugrott!

Ólomcsövet forrasztottam, ez egy új dolgozó feladata!!!! Ezzel elintéztem, hogy főgépész lehessek!! A kollégák 45 év felettiek, kedvesen fogadtak,

"a takony kölyökkel lesz bajunk!" Lett!! A piáknak vittem hűtőt, a munkákat megbeszéltük, az egyik dolgozó felesége kapott egy hét üdülést két személyre, szabi kéne! Nem írok szabit, adok én is egy hetet, érezze jól magát! Mindenki kapott valamilyen kedvezményt, ezt viszonozták, ha jött valami sürgős munka, nem kellett könyörögni, volt olyan, hogy vasárnap mindenki ott volt, amikor egy sürgős feladat jött, gyorsan elvégeztük, mert kezdődött a meccs! Másik 'cégem' is lett, két idős hölggyel, láttam hogy idegesek! Mi a problémájuk? Nem tudnak főzni, nincs rá idejük!! Javasoltam, menjenek ellenőrizni a hálózatot váltva és közbe megfőzhetik a kaját!!!! A munkahelyet, környékét, kínos precízséggel

tartották rendben!!!!!

A végén már segítették egymást a többiekkel is, szívesen jöttek, vagy mentek segíteni egymást, vagy csak beszélgettek egy jót!!!

A végén már ŐK voltak a maguk főnökei, nélkülem is ment a munka, ha bonyolult volt, megkérdezték mi a véleményem!!!!!

2023. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!