Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jobb karrierre\fizetesre...

Jobb karrierre\fizetesre szamithatok, ha a Corvinuson vegzem el a penzugy es szamvitelt, nem pedig a BGF-en?

Figyelt kérdés

Allamilag tamogatottra nem hiszem, hogy bekerulok. Szoval marad az onkoltseges. A Corvinuson 65 ezerrel tobb egy felev, mivel 7 feleves ezert nagyjabol fel millioval kevesebbe kerulne a BGF-es diploma, ha nem csuszok vele.


Kinek mi a velemenye errol a dologrol? Melyik erne meg jobban?


2014. febr. 2. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Valószínűleg utólag bármelyik BGF-es kifizetne fél milliót,hogy Corvinus diplomája, és tudása legyen.


Viszont ez nem ennyiből áll.

Az egyetemre felvettek 60%-a sem szerzi meg a diplomát, azonos képességekkel minél nehezebb helyen próbálkozol romlanak az esélyeid.

2014. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Én Corvinusra járok így nyilván azt javasolnám, BGF-ről nem sokat tudok, de azért a BCE-nek mégicsak nagyobb neve van, így talán a munkaadók szemében is komolyabbak azok az emberek akik ott végeztek.

(Képzeld magad egy cég vezetőjének a helyébe ahol két ember van és csak annyit tudsz róluk hogy az egyiknek a diplomája Corvinusos a másiknak BGF-es. Mivel a Corvinust nehezebb (jól) elvégezni ezért valószínűleg az ott végzet ember többet tud. Persze ez nem mindig van így, csak nagy általánosságban.)

Az egyetemen szervezett börzék, előadások is jobbak a BCE-n szerintem és a tanulás közbeni lehetőségek is. Persze nyilván BGF-ről is mehetsz Erasmusra vagy CEMS-re.

Van ismerősöm aki most végez Corvinuson. Már mesteren ugyan de van egy psz-es BSc diplomája. Soha nem volt problémája a gyakornoki állásokkal. Amíg CEMS-el Hollandiában volt, egy itteni cég kifizette oda-vissza a repülőútját csak azért hogy menjen el az állásinterjúra.

Persze ehhez nagyon jól is kell tanulni, magában az hogy Corvinus csak egy kis adalék, a tudás a fő.

De a kérdésedre válaszolva szerintem igen, de nyilván valamennyire az elfogultság is beszél belőlem.

2014. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. :)

Azert fogalmazodott meg bennem ez a kerdes, mert mindenhol azt olvasom, hogy a BGF sokkal gyakorlatiasabb, a multik penzelik az iskolat szoval van ilyen iranyban sok kapcsolata, tovabba sokkal nehezebb elvegezni is.

Termeszetesen varok meg tovabbi velemenyeket. :)

2014. febr. 2. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
BCE-n ott van amúgy a Heller Farkas kollégium psz-eseknek, amit az ott végzett emberek pénzelnek (Bajnai pl., és most tekintsünk el a politikától...), így több milliós költségvetéssel rendelkezik. Igaz nehéz is bekerülni.
2014. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Nagyjából egyenértékű a kettő. Az én tapasztalatom alapján a BGF-ről jobban képzett emberek kerülnek ki, mint a Corvinusról, valószínűleg az általad is említett gyakorlatiasabb és kevésbé elméleti képzés miatt.

Ami miatt én mégis a Corvinust választanám az az, hogy ott komolyabb kapcsolatrendszert lehet építeni, aminek a mai világban sokkal nagyobb jelentősége van, mint a szaktudásnak.

2014. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Én ha munkaadó lennék, a tényleges tudást nézném, és nem azt, hogy melyik egyetemen végzett az illető. A tudás nem (csak) ezzel függ össze. Lehet, hogy nem a Corvinusra jársz, de mondjuk érdekel, amit tanulsz és mellette is képzed magad, szaklapokat olvasol, stb...

Pl. számviteles vagy, akkor jó, ha már az elejétől törekedsz arra, hogy megszerezd a kellő gyakorlatot, ha esetleg van lehetőséged könyvelni egy ismerősnél, stb. Munkaadóként azt nézném, hogy mennyi gyakorlata van az illetőnek, mennyire tudja a munka elvégzéséhez szükséges dolgokat, vagy ha mondjuk friss diplomás, és nincs gyakorlata még, akkor milyen könnyen tudná megtanulni a feladatait, mennyire értelmes, gyakorlatias, milyen könnyen találja fel magát, és nem azt, hogy melyik egyetemen tanult.

2014. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A Corvinus mellett döntöttem.
2014. júl. 9. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!