Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkánál bruttó 550...

Diákmunkánál bruttó 550 ft/óra kb. mennyi nettóban, tisztán?

Figyelt kérdés
Kevés ez, nem?:S
2014. febr. 3. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez ilyen nettó 460Ft, szerintem ez a diákmelós minimálbér, de hát örülni kell hogy legalább van valami.
2014. febr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Diákmunkából csak 16% SzJA-t vonnak.
2014. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

550*0.16=88

550-80=462


Vagy ezt most miért írtad, előző?

2014. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
550-88
2014. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

el vagytok tájolva, a diákmunkából már rég nem csak szja-t vonnak.

Munkaviszony esetén ugyanúgy fizet mindent, mint bármelyik munkaviszonyos.

Iskolaszövetkezet esetén nincs csak járulék.

2014. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Te vagy eltájolva kedves utolsó válaszoló. Ha diákszövetkezeten belüli diákmunkáról van szó, akkor tényleg csak szja-t vonnak, járulékokat nem. Nem pedig fordítva, ahogy te írtad. Ez a klasszikus értelemben vett diákmunka.

Ha viszont nem diákszövetkezet közreműködésével dolgozik valahol a diák, akkor az valóban "rendes" munkának minősül, és akkor mindent vonnak a fizetéséből, adót, és járulékokat is.

2014. febr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy te is jól írtad, csak elég furán fogalmaztál, és félre értettem. De a lényeg, hogyha szövetkezetes diákmunka (mint ahogy általában a többség), akkor tényleg csak szja-t vonnak.
2014. febr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#2/7 "Vagy ezt most miért írtad, előző?"

Azért írtam, hogy ha lát a kérdező más órabért, akkor ne tegye fel megint a kérdést, hanem ki tudja számolni maga is.

2014. febr. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Csak SZJA-t vonnak le belőle. A bruttó órabéredet megszorzod 0.84-el és így jön ki a nettó. Azaz 462 ft-os órabér a bruttó 550.
2014. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hoába pontoztok le, én számfejtek diákokat, olyanokat is, akik maguk intézik a dolgukat meg oylanokat is, akik szervezett diákmunka keretében jönnek. És előbbi esetben mindent fizetniük kell.


Egyébként ezen semmi félreérthető nincs, hogy: Iskolaszövetkezet esetén nincs csak járulék.


HA azt akartam volna, hogy csak járulék van, akkor azt írtam volna: nincs (semmi), csak járulék.

2014. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!