Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elkezdeni a Marketinge...

Érdemes elkezdeni a Marketinget vagy legyek pincér? Vagy mi az a HR?

Figyelt kérdés
Elsős középiskolás vagyok (felvidéken) jelenleg pincér szakon, én mindenképp Média marketingre szerettem volna menni az iskolában , de hirtelen a létszám 90% százaléka eltűnt így nem nyílt meg, mert ez amúgy is új szak lett volna. Így pincérnek kerültem, nekem ez a szak nem is tetszik de ez is 1 megélhetési módszer. Ha most újra sem nyílna a szak más iskolába mennék de Marketingosnak. De azért újra átgondolnám hogy érdemes elkezdeni? Milyenek körülbelül a fizetési igények cégektől függetlenül? Vagy mi az hogy HR? Esetleg annak is mehetnék (Magyarországon belül) ? 16/F

2014. febr. 7. 03:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a pincér szakmával tudsz a leghamarabb elhelyezkedni. A média szakma elég telített, Mo-on rengetegen választották ezt a diploma szerzési lehetőséget, mert viszonylag nagyon könnyű.

A HR, az Humánerőforrás Menedzsmentet jelent. Elég összetett a jelentése, de röviden munkaerő létszám tervezéssel, képzésekkel, bérekkel, munkaerő felvétellel foglalkozik. Ennek a szakmának mindenképp előfeltétele 1 idegen nyelv (leginkább angol) folyékony használata.

2014. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
HR-s csak diplomával lehetsz.
2014. febr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felszolgáló,(vendéglátásban nem könnyű dogozni, de biztos megélhetés) azután ha van kedved hozzá, akkor önmegvalósításban HR esetleg.


Marketing és kommunikáció (büfé) szakosból rengeteg van (még a munkaügyiben is, munkanélküliként vagy külföldön találkoztam ilyen diplomással, pl nálunk szobalányként)


Vagy protekcióval tudsz bejutni médiába, vagy más megélhetés után nézel, például vendéglátóipari szakmák (de akkor már megint ugyanott vagy)

2014. febr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
En pont ugy kepzeltem a jovom hogy majd MOn marketingeskedek ,mert biztos nincs belole sok.. de ha tovabbtanunék még mint HR-es esetleg más külföldi helyen is elhelyezkedhetnék?
2014. febr. 7. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!