Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár e nekem valamilyen támogat...

Jár e nekem valamilyen támogatás ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Főiskolás vagyok levelező tagozaton. eddig bejelentett munkahelyem volt emellett de sajnos közös megegyezéssel leszámolok az üzlet tulajdonosváltása miatt. A bejelentett lakcímem szerint nem kapok szoiális segélyt mivel a családom egyfőre jutója eléri a határt. De én egyedül élek egy albérletben ( ideiglenes lakcím szerint ) ezt bérlem,egyedül,de így már semmilyen bevételem nincsen. Jár e nekem így az ideiglenes lakímemre szociális segély ameddig nem találok munkát? a munkaügyiben álláskeresésire nem vagyok jogosult mert nem dolgoztam le 1 évet. Köszönöm a válaszokat előre is.

2014. febr. 11. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Jár.

De a tartózkodási helyed szerinti munkaügyibe kell bejelentkezned hozzá.

2014. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor ezzel semmilyen kavar nem lesz elég egy lakcímkártya? Ha a kérelmem be tudom adni onnantól hány nap az elbírálás és ha megadják mikortól jár nekem?
2014. febr. 11. 21:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég a lakcímkártya.

Beregisztrálsz a tartózkodási helyed szerinti munkaügyibe, ott kérsz igazolást amivel mehetsz az önkormányzathoz.

Egyelőre csak a TBd fogják átvállalni, mert nem vagy 1 éve regisztrált álláskereső és nem álláskeresési járadék lejárta után kéred a foglalkoztatást helyettesítő támogatást.

Kérhetsz viszont önkormányzati segélyt (ezt is megtalálod a szociális törvényben)

Hogy ezt megkapod-e, nagyon önkormányzat függő.

A TBnél is van amelyik ügyintéző kukacoskodik, hogy a lakcímed szerinti önkormányzatnál igényeld, ne a tartózkodási hely szerintinél, pedig jog szerint választási lehetőséged van.

Az lenne a legjobb, ha össze tudnád szedni a 360 napot és kaphatnád az álláskeresési járadékot, utána pedig rögtön kaphatnád a foglalkoztatást helyettesítő támogatást.

2014. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A 4 órás munkaviszony is ugyanúgy 1 évnek számít, vagy valami olyasmi hogy az feleződik? Mert lassan meg lenne az 1 évem. Talán az elhúzódik március 1.ig.
2014. febr. 11. 21:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy hány órásban voltál.

Az álláskeresésinél csak az számít, hogy hány munkaviszonyos napod (nem munkanap!) volt, az nem, hogy hány órás.

A járadék összegénél pedig az utolsó 4 naptári negyedévben elért jövedelmed a számítás alapja.

Ha csak pár nap hiányzik majd, azt próbáld megszerezni egyszerűsített foglalkoztatással.

Mióta van munkaviszonyod?

2014. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
március 1.jén lesz egy éve. olyankor pályakezdőként kezdtem, érettségi után. Meg tudom beszélni hogy addig maradhassak, mert a felmondási idő (stb...) miatt nem kell még elmennem. ezzel kapcsolatban rugalmasak velem szemben. Akkor ha megvan az egy évem, kijelentenek, megyek a papírstócokkal a munkaügyibe és kapom az álláskeresési járadékot ( amennyit megállapitanak) ha az lejár irány a mégnagyobb papírtóccal az önkormányzat, ahol már kaphatom a huszonezer körüli összeget ha addig nem találok munkát. Jól értelmeztem? Egyébként egy városban van a két lakcím.
2014. febr. 11. 21:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan 360 napig kell "kihúznod" a munkahelyeden (de jobb 1 évről beszélni velük)

Minden 10 munkaviszonyos nap után jár 1 járadékos nap, így kicsivel több, mint egy hónapig kapsz majd álláskeresésit.

Itt sok mindent megtalálsz róla: [link]

[link]

A munkaviszonyod megszűnését követő első munkanapon jelentkezhetsz a munkaügyiben.

Most már lehetőség van elektronikus jelentkezésre is: [link]

Ekkor az elektronikus jelentkezés alapján kapsz egy időpontot a személyes megjelenésre, de a regisztrációd az elektronikus jelentkezés napjától él majd.

Ha lejár a járadékod, arról adnak majd határozatot.

Akkor kell adniuk (ha nem adják maguktól, akkor kell kérned) a munkaügyi igazolását amivel az önkormányzatnál igényelheted a foglalkoztatást helyettesítő támogatást.

Lehet, hogy bonyolítani fogja a helyzeted, hogy mindkét címed ugyanabban a városban van.

Viszont ha addigra betöltöd a 20. életéved (amikor az önkormányzati támogatást igényled), akkor a szüleid jövedelme és vagyona nem számít az elbíráláskor akkor sem, ha a szüleiddel közös címed alapján igényled az FHT-t (szociális törvény)

2014. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet így már tisztább fejjel vágok bele.Hát pont betöltöm a 20at addigra.Remélem sikerül minden így. Mégegyszer köszönöm.
2014. febr. 11. 22:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Ha lesz majd valami kérdésed még, szívesen segítek, ha tudok.

Az ügyintézőknél meg ne hagyd magad lerázni, olvasd el a szociális törvényt mielőtt beadod a kérelmed. (néha nagyon szemetek az ügyfelekkel)

2014. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!