Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 26 évesen, érettségivel,...

26 évesen, érettségivel, szakma nélkül hova lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én postán dolgozok, bár több végzettségem van, de arra az érettségi elég ahhoz, hogy ablakban ülj.
2009. dec. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy ismerősünk otthagyta az egyetemet (már csak 1 éve volt hátra) és most a Tescoban pénztáros. Így neki is "csak" éreetségije van, szakmája nincs.
2009. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Fingkirály válasza:
0%

Ha van valamilyen nyelvtudásod/nyelvvizsgád is, akkor ilyen call center/ügyfélszolgálat jellegű melóval is be lehet próbálkozni, azok még nem is fizetnek olyan rosszul - feltéve, hogy hajlandó vagy éjjel-nappal dolgozni (a call centerek általában 7/24-es munkahelyek, tehát , főleg az első fél évben, amígy még "új" vagy, felejtsd el azt, hogy ünnepnap, meg hétvége).


Ja, és a nyelvtudás az általában angol ÉS még egy másik legalább középfokon. A csak angol bakfitty, angolul középfokon gyakorlatilag a 14 évesek 80 százaléka beszél, egy rakás helyen az angol nyelvtudás már nem is számít "idegen nyelvtudás"-nak, az így alap, hogy legyen...

2009. dec. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban azzal kezdi a munkaadó: Mit tudsz, mit tudsz és pofára megy a válogatás. Ha csinos dekoratív nő vagy izmos férfi vagy akkor azonnal tiéd az állás. Próbaidő alatt ha valamit nem értesz és kérdezel, kirúgnak mert nem érted elsőre mit kell csinálni. TÖKÉLETESNEK KELL LENNI 100%-ban.
2009. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
84%

Az utolsóval nem értek teljesen egyet, pesrze ilyen is van, amit leírt, de azért nem mindenhol. Nekem is érettségim van + angol tudásom. Dolgoztam már állatorvosi asszisztensként, irodai ügyintézőként, bioboltban eladóként, Praktikerben pénztárosként, babysitterként, multinál recepciósként, és most képszerkesztéssel foglalkozom (betanultam). Nem vagyok bombázó, sem zseni, kérdezni is szoktam, viszont igyekszem kedves lenni az emberekhez és lelkiismeretesen végezni a munkát. Eddig bevált.

Szóval a lehetőségek köre nagyon széles, csak nyitott szemmel kell járni, és megragadni az alkalmat. A másik, ami szerintem fontos, hogy valamilyen szinten élvezd a munkát. Az ideális, ha azt csinálod, amit igazán szeretsz.

2009. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

21:19-es vagyok.


Előző! Te protekciós voltál? Nekem középfokú végzettségeim vannak, állami cégek már nincsenek, a maszek cégek nem adnak lehetőséget semmire mert kevés a gyakorlatom (1-2 év), nincs nyelvvizsgám, nincs felsőfokúm, fizikai munkásnak meg azért nem vettek fel, mert vékony testalkat vagyok, és ha vidéken akarok akkor jönnek azzal, hogy helybelit keresnek. Röviden mindenhol elutasítottak mert magas a mérce. 8-10 évvel ezelőtt ilyen baj nem volt, és akkor olyannál is el tudtam helyezkedni aki nem hírdette magát.

2009. dec. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok bocsánat nem 21:29 hanem 17:23
2009. dec. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%

Az a kérdés, hogy mivel szeretnél foglalkozni?

Nálunk van felvétel!

Magyar cég, a gyógynövények területén elért legújabb kutatási eredményekkel foglalkozunk.

Mobil: 06-20-5433618 Keress meg!

2009. dec. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

továbbtanulni pl: rendőr-tűzoltó-hadsereg ??????

van középiskola ,fizetik, nézz utánna.

külföld : fizikai munka ( nyelvtudást majd összeszeded, de ez LUTRI !!!)

LÉGIÓ ? stb .

a világot járni nem egy rossz dolog, csak sok a farkas !!

2009. dec. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

06:51-nek:

Nem voltam protekciós.

Sajnálom, hogy Neked ennyi negatív tapasztalatod van, és megértem, hogy ilyen sötéten látod a helyzetet. Én úgy gondolom, hogy azért érdemes nem csak az akadályokat, hanem a lehetőségeket is észrevenni. És pozitívan hozzáállni, mert akkor könnyebben összejönnek a dolgok. Ha eldönti valaki magáról, hogy úgysem sikerül, akkor nem is fog.

2009. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!