Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik mennyit keres és hány...

Orsay Csilla kérdése:

Melyik mennyit keres és hány évet kell tanulni hozzá: rendőr (nyomozó) rendőrtiszt?

Figyelt kérdés
Most 6.-os vagyok. Rendőrnek szeretnék tovább tanulni és ahhoz kb. hányas átlagnak kell meg lenni hogy rendőrt tanulhassak? Tudnátok nekem olyan iskolát mondani ami(érettségit ad) és olyat ami v.mi rendőr suli(Szentendrei sziget környékén)

2014. febr. 26. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Rendőrtiszti főiskolának hívják, és érettségi után kell oda menni.
2014. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk volt egy rendőr(nyomozó) az iskolába és azt mondta hogy érettségi utána 2év ha rendőr akarok lenni és 4év ha rendőrtiszt! Azok a fontos kérdések nekem hogy mennyit keresnek mi tartozik a munkakörükbe? Meg hogy kb. hányas átlag kell ahhoz hogy én rendőr(nyomozó) vagy rendőrtiszt legyek? Meg ha még valaki pluszba tudna nekem még iskolát is mondani hozzá(Szentendrei-szigeten)
2014. febr. 26. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen iskola van, ahol rendőrtiszteket képeznek, az pedig a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, azon belül is a Rendészettudományi Kar. Ha nyomozó szeretnél lenni, ahhoz nagyon jó tanulmányi eredmények kellenek, legalábbis magyarból és töriből mindenképp, de a fizikumod, egészséged sem mellékes. Ha nem fontos, hogy tiszt legyél, akkor valóban végezhetsz rendészeti szakközépiskolát is, oda is érettségivel kell jelentkezni. Hozzád legközelebb az Adyligeti Rendészeti Szakközépiskola van. Ha tényleg rendőr szeretnél lenni, akkor kitartónak kell lenned és elhivatottnak, anélkül nem fog menni.
2014. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mire érted azt hogy kitartónak kell lennem?(a tanulási idő alatt vagy a "munkám" alatt)? Amúgy szerinted ez az átlag jó (ahoz képest hogy rendőrnyomozó vagy rendőrtiszt szeretnék lenni) : irodalom:3 matek:3 Tesi:5 Rajz:5 az összes többi 4es!
2014. márc. 5. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezekből a jegyekből nem lehet megmondani, még nagyon messze van az. A töri és a magyar a két legfontosabb tantárgy. Én 6-ban kitűnő voltam, most 13-osként is az voltam félévkor. Az a lényeg, hogy az érettségit kell jól megírni és akkor az se baj, ha év közben rosszabb jegyeid vannak, de az érettséginek tényleg jónak kell lennie, legjobb ha emeltezel is az egyikből.

Kitartás alatt azt értem, hogy egyrészt kitartóan kell készülni, eltökélten, hogy egyáltalán felvegyenek. Másrészt ez a munka nem olyan szép és egyszerű, mint amilyennek tűnik. Itt parancsot kell teljesíteni és sokszor te sem értesz egyet azzal, amit tenned kell. Szóval ha nem szereted a munkádat, akkor esélytelen, hogy ne szerelj le pár éven belül.

2014. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Én nekem most nagyon bejön ez a munka! De ha rendőrtiszt leszek akkor nem kell parancsokat teljesítenem nem ?
2014. márc. 5. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogyne kellene már??

A rendőrség egy nagyon szigorúan hierarchikus szervezet, egészen minisztériumi (és ügyészi) szintig.

Pontosan megvan a rangsor, mindenkinek pontosan tudnia kell a helyét, és a szabályokat.

Nagyon gyerekesen gondolkodsz még, ami persze nem baj, de az élet nem ilyen, mint ahogy te azt hiszed!

2014. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek semmit! Nem gyerekesen gondolkodok csak nem tudom az ilyeneket hogy kinek mi a feladata(rendőrőknél) mik a szintek stb.. amit szerintem egy 6.os gyereknek nem is kell tudnia!
2014. márc. 5. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!