Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket értek külön megaláztat...

Titeket értek külön megaláztatások, mikor elküldtek munkahelyről?

Figyelt kérdés
Kollégák részéről mondjuk? Tehát nem elég, hogy kirúgnak, de még olyan körítést adnak az egésznek, hogy meg legyél alázva?
2014. márc. 1. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán. 1-2 megkérdezte, hogy miért mondok fel a 3 műszakos, reggel bemegyek és nem tudom mikor érek haza féle munkában nettó 90e-ért. Amikor azt mondtam, hogy többre vágyom, az volt a válasza, hogy úgyse találok jobbat.. Nos tévedett.


Néha volt, hogy megvárattak (2 órát) mire kinyomtatták az 1 oldalas felmondást. De alázás nem volt, azt azért nem merték megcsinálni.

2014. márc. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a volt főnökeim részéről már megkaptam hogy teljesen alkalmatlan vagyok a pályára. akkor nagyon kiborított, de az élet engem igazolt. mindössze egy olyan munkahely kellett hozzá ahol megbecsülnek és támogatnak.
2014. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Engem pl. kivágtak próbaidő 2/3-ánál, mondván, hogy kiállhatatlan a stílusom, senki se bírna velem még csak egy szobában se lenni, stb. Az volt az első rendes munkahelyem, igen jól fizetett, 200 nettó felett jött mindig az átutalás.


Persze csak a pletyka terjedt rólam, a jó dolgok még véletlenül sem. NEGYEDIK embereken keresztül tudtam meg, hogy miket panaszkodik rám a főnök, mivel nekem személyesen nem mondott semmit. Még kirúgni is úgy rúgott ki, hogy EGYSZER véletlenül pont ráért, szóval ha aznap munkaidő vége előtt nem megyek oda hozzá, akkor még másnap is ott dolgozom.


Olyan szintű dolgokat mondott nekem, hogy vissza kéne mennem általános iskola első osztályába pótolni alap emberi dolgokat. A szakmai képességeimről nem mondott semmit, mivel azokat nem is kísérte figyelemmel. Csak annyit ismételgetett, hogy tök mindegy, milyen a tudásom, az emberi kvalitásaim minősége kizárják, hogy bármire is alkalmazzon az adott cég. Olyanra kell gondolni, hogy mérnökként betett olyan irodába, ahol a beszerzés folyt. Mindamellett kifejezett napi feladataim se voltak, adott valami kamu feladatot és azt csinálgattam egyedül. Tehát nem is voltam a napi munka miatt emberekhez kényszerítve. Mert az egész más, ha a napi munka közben ismeri meg az ember a munkatársait, nem pedig külön kell őket feltartani ismerkedés végett.


Hozzátartozik, hogy protekcióval kerültem be és állami cégről volt szó, ahol jobbára a közpénzek széthordása megy.


Na és a megaláztatás ott kezdődött, hogy mindenki tudta, hogy ki fognak rúgni És amikor visszajöttem a felmondópapirral a zsebembe gyűrve és sunyiban összepakoltam, akkor furcsa módon az egész iroda felállt és kivonult az iroda bejárataihoz (még olyanok is, akik sose mennek ki cigizősökkel)...sztem pont azért, hogy ne tudjak elsunnyogva távozni. Mert szerintem evidens volt nekik, hogy elhúzom a csíkot onnan, ha már egyszer kirúgtak.

2014. márc. 1. 19:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Dolgoztam egy irodaház éttermében elvileg mint kisegítő, de elég sok mindent én csináltam.

A büfébe való szendvicseket, salátákat, én csináltam az al a carte ételeket, amiket a menün kívül lehetett rendelni.

Plusz a mosogatás (fehér,fekete) és a szakács segítése is a feladatom volt.

Nagyon jól indúlt a dolog reggel 7-től du 5ig szólt eleinte a munka időm. Akkor indult nem volt nagy forgalom, kevés dolgot kellet reggel a büfébe elkészítenem.

Délután nagyjából 3ig volt az ebédeltetés így volt két órám a melegen tartók, egyéb edények elmosogatására és a takarításra.

Majd a forgalom beindult és ezzel fordítottan arányosan a munka időm csökkent. Dupla mennyiségű szendvics salátát kellet reggel csinálni, mégis közölte a főnök hogy elég 8-ra mennem (hát 6-kor kezdtem hogy fél kilencre feltudjam tölteni a büfét), meg közölte hogy elég ha 3-ig szól a munka időm (bent voltam 6ig, mert 3-kor még bőven jöttek az irodisták enni, és addig ugye nem dobhatom ki az ételt, nem mondhatom azt hogy letelt a munka időm nem kapsz ebédet mert az étterem 5ig nyitva volt).

Egyszóval folyamatosan túlóráztam amit nem fizettek ki, még se szóltam, örültem hogy van meló.

Nem foglalkoztak semmi szabállyal, amit be kell tartani, hűtő hőmérséklet, étel hőmérséklet semmi nyomtatvány nem is volt a konyhán a HACCP dolgokhoz.

Majd jött a hír hogy ellenőrzést kapunk.Behozott a főnök egy adag nyomtatványt hogy 2 hónapra vissza menőleg töltsem ki (sose láttam ilyet, kétségbe estem). Egy éjszakát bent töltöttem, mivel mire össze szedtem vissza menőleg minden napra h mi volt az adott napi menű, és ahoz kitöltöttem a papírokat addigra elment az utolsó busz.

Másnap lement az ellenőrzés minden rendben volt.

Eközben pultba felvettek egy hölgyet.

Pénteken az ellenőrzés után odajött hozzám a főnök hogy az irodaházba kezdődik a nyári leállás, így nem lesz annyi munka kényszer szabadságra küld.Szabadkozott hogy nincs a munkámmal baj, de nem lesz forgalom, nem tud mit csinálni.

Én megmondom őszintén kibuktam, mert a sok rossz ellenére szerettem ott dolgozni, meg kellet is a munka.

Erre vasárnap este felhívott hogy úgy döntött ad még egy esélyt (esély?nem volt gond a munkámmal) és hogy be-e mennék hétfőn dolgozni.Hirtelen zavaromban igent mondtam.

Majd amikor reggel bementem, kiderült hogy vasárnap felmondott a pultba felvett hölgy aki az én munkámat is végezte volna, így kénytelen volt vissza hívni a főnök.Azt is megtudtam hogy nem a leállás miatt küldött el, hanem azért mert bent éjszakáztam hogy az éttermet megmentsem a bezárástól.

Na akkor én magam mondtam fel, közöltem hogy azt a napot tisztességgel végigcsinálom, aztán oldja meg mert én nem fogok így dolgozni hogy minden nap attól rettegek hogy vajon mikor lesz kedve "kényszer szabira" küldeni.

Természetesen még a főnök volt felháborodva, örüljek neki hogy vissza vett, meg úgysem találok másik melót stb.

Bosszúból a kilépő papírjaimat és a fizetésemet se kaptam meg :(

2014. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!