Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha baby sitterként és takarító...

Ha baby sitterként és takarítóként dolgozok de a családok nem akarnak bejelenteni, de én szeretnék bejelentett munkát akkor én hol jelenthetem be magamat?

Figyelt kérdés
2 családnál dolgozok és a jövőre tekintve jó lenne ha bejelentett lenne a munkám ! Mit tehetek ilyenkor ha Ők nem akarnak bejelenteni de én szeretném magamat bejelenteni ? Mi ilyenkor a teendő ? Hol és kinek jelezzem ezt ? Milyen adót kell majd fizetnem ? Vállalkozónak kell ehhez nyilváníttatnom magamat ?

2014. márc. 4. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Vállalkozói kell, és önadózónak kell lenned. A NAV-nal tudnak infót adni, mit kell tenned ebben az esetben. (csak ne mond nekik, hogy jelenleg feketén dolgozol, hanem mond azt, hogy vállalkozásban szeretnél babysitterkedni és bejárónői munkát vállalni)
2014. márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%
Vállalkozó lehetsz de ha minimálbérre jelentkezel be akkor is havi 60-70 ezres költséged lesz.
2014. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!