Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én diplomásként egy olyan...

Ha én diplomásként egy olyan munkakörben tudok elhelyezkedni, amit érettségivel vagy szakképesítés nélkül is be lehet tölteni, akkor csak a normál minimálbért (nettó 66 ezer körül,101 ezer bruttó talán) kapom? Jól tudom?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta hogy ha már van szakmám, technikusim vagy diplomám, akkor a magasabb minimálbért kell hogy kapjam. De ilyet sehol se találok. Lehet ezért hátrány hogy diplomás vagyok egyes állásoknál? Valaki meg tudná írni hogy jelenleg hogy van ez?
2014. márc. 6. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Logikus. Te sem fogsz felvenni egy túlképzett embert, fizetve neki többet, amit egy érettségis is el tud olcsóbban végezni.
2014. márc. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs szükség a diplomára az adott munkakörhöz akkor nyilván nem diplomás bért fognak fizetni. Ha egy diplomás elfogad ilyen munkát, számítani kell arra,hogy nem a diplomás bért fogja megkapni.
2014. márc. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Csak akkor kapod a diplomás minimálbért, ha abban is dolgozol, amiből diplomáztál. Vagyis, akkor kötelező megadnia. Ha elmész egy gyárba szalag mellé, akkor elég, ha csak a bruttó 101 ezret adják, több nem kötelező. De, ha van pl. egy karosszéria-lakatos szakmád is, és elmész dolgozni, mint karosszéria-lakatos, akkor a bruttó 118 ezret kell adják. Hivatalosan egyébként nincs már diplomás minimálbér, adhatnak bruttó 180 ezret is, de kevesebbet vagy többet is. Közalkalmazotti szférában van bértáblázat.
2014. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Csak akkor kell megadniuk a magasabb minimálbért, ha a végzettséged szükséges az állás betöltéséhez.
2014. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Így van, te tudod jól nem az a valaki. Ha végzettségnek megfelelő munkakört végzel, ahol a munkáltató elvárja a végzettséget, akkor kell kapnod minimum a végzettségnek megfelelő minimálbért. Ha nem olyan a munkakör vagy a cég nem várja el a jelentkezéshez a képzettséget, akkor akár minimálbért is kaphatsz.
2014. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Akkor jól tudom :) Sokan mondták, hogy ne csináljam meg, mert akkor nem vesznek fel mert magasabb bért kell fizetniük, de valahol olvastam hogy ez nem igaz. Természetesen teljesen jogosan. Köszönöm a megerősítést.
2014. márc. 6. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan munkára jelentkezel, amihez nem kell az az iskola, amelyet elvégeztél, akkor húzd ki az önéletrajzodból.

Nemcsak a bér miatt, de amúgy sem fog neki tetszeni, mert arra fog gondolni, hogy úgyis csak ideiglenesnek gondolod ezt az állást, és inkább a szakmádban helyezkednél el. Ezért inkább fel sem vesznek.

2014. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de ez úgyis kiderül sajnos. Meg nem tudok elszámolni 3 évvel.
2014. márc. 7. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!