Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres általában egy...

Mennyit keres általában egy ügyvédjelölt ma (kb)?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 12:56
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%

Még a szakvizsgás ügyvédek is éheznek kb.

Egy ügyvédjelölt pesten, nívós cégnél 70 nettó körül. Nagyon telített a jogászszakma sajnos.

2014. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor marad a közigazgatás...
2014. márc. 15. 13:31
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Jó ha kap valamit, vannak olyan helyek, ahol neki kell fizetnie, hogy ott lehessen.
2014. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én ügyvédjelölt vagyok (ill. épp most kezdem meg a szakvizsgáimat), szóval saját és ismerősi tapasztalat:


1. Semmit sem keresnek, nem is fizetnek azért, hogy ott legyenek, hanem "szívességi alapon" van valahol a papír. Így megy a gyakorlati idő. Emellett viszonylag nagy szabadságot kapnak, ha tudnak ügyfelet vinni, akkor abból kapnak, vagy - megegyezés alapján - az egész bevétel az övék.

2. Minimálbért keresnek, napi 8-10-12 óra munka, viszonylag jó környezet, sokféle ügy. Nincs semmi extra térítés (bérlet, kajajegy, stb.)

3. Kicsit többet keresnek, mint a minimálbér, olyan 100-120 nettó között. Napi 15-16 óra munka, teljes "kifacsarás".

2014. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem kérek belőle akkor. A közigazgatásban megvan a nettó 160, meg cafetéria, meg max. 8 óra napi munka. Aztán szakvizsgám megy így is lesz...
2014. márc. 15. 16:59
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Nemzetközi ügyvédi irodában dolgozó ismerős bruttó 600-at kap, 1,5 éve jelölt.
2014. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Utóbbi választ hitelességét illetően vannak kétségeim...
2014. ápr. 5. 12:07
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát ezt én sem tudom elképzelni, másfél éves jelöltről még nemzetközi irodában sem. :D
2014. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nyilván olyan az "előélete", egyébként ez a második munkahelye, a korábbinál br. 400-at kapott abszolút pályakezdőként, igaz, egy évet gyakornokoskodott ott korábban. :)
2014. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Bocs, nem hiszem el. Egy ügyvéd is nehezen él meg. Én is azt tapasztalom, hogy minimálbérrel veszik fel a jelölteket (megjegyzem én is annyit kaptam jelöltként ténylegesen is és papíron is), akkor miért lenne érdekelt egy iroda hogy a minimálbér többszörösét kifizesse. Mikor felad egy hirdetést és több felsőfokú nyelvvizsgával 50-en jelentkeznek rá...
2014. ápr. 8. 15:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!