Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni az álláshirdetésekben megjelölt elvárásokat?

Figyelt kérdés
Nemrég szereztem meg a diplomám,de ahogy nézem az álláshirdetéseket a 90%-ához több éves tapasztalatot várnak el. Ezekre beadjam azért a pályázatom,mint pályakezdő,vagy egyből el is utasítják? Ahova nem kérnek több éves tapasztalatot,oda meg általában elég a középfokú végzettség,szóval most kicsit zavarban vagyok.

2014. márc. 24. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Beadhatod, de nem fognak felvenni. Óriási a különbség a pályakezdő és a 3-4 éve pályán dolgozó között.
2014. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze én megértem ezt,de azt nehezen tudom felfogni,hogy ha valaki elvégez egy egyetemet,akkor lényegében ugyanúgy a létra aljáról kell kezdeni,mintha nem is ment volna egyetemre az illető,hanem érettségi után egyből elment volna dolgozni.

Elkeserítő,hogy mennyire nehéz így állást találni pályakezdőként (legalábbis amiket én nézegetek neten).

2014. márc. 24. 15:09
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Megint beigazolódik amiket mondok EGYETEM ALATT EL KELL MENNI DOLGOZNI.

Most issza meg a levét aki nem így tett.

Gyakornok se voltál?Mert ez öreg hiba,ez a gond a mai egyetmistákkal,hogy ,,majd suli után ráérünk 28 évesen",és akkor kopp.

Suli alatt dolgoztál volna gyakornokként hidd el ma már nem győznél válogatni a melók között.

2014. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem volt kötelező gyakornoknak mennünk sajnos. Amúgy nézegettem,de év közben sehogy se tudtam volna,mert nem büfé szakon voltam,úgy nem tudtam volna elvégezni az egyetemet. Amúgy se kifejezetten olyan munkahelyeket nézek,amit egyetemen végeztem,mert azzal csak kb két helyre tudnék elmenni országba, ott is majdnem minimálbérért,szóval gondoltam kicsit gyűjtögetek pénzt és kimegyek külföldre,ahol már bőven 2-3ezer euros fizetések vannak azon a területen. Sajnos itthon állami kézben rohadt keveset fizetnek... :(
2014. márc. 24. 15:33
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Attól hogy nem felelsz meg az elvárásoknak még jelentkezhetsz rá, sok cég túl magas elvárásokat támaszt ahhoz képest hogy mennyit fizet így sokszor azokat is behívják akik nem felelnek meg 100%-ban.


Munkahelyeimen eddig még egyszer sem feleltem meg a felvételi követelményeknek, de interjún sikerült őket meggyőznöm s kompromisszumot kötöttünk. Van ahol továbbképzésre küldtek, máshol nyelvtanulást vártak el, és amíg nem teljesítettem addig alacsonyabb fizetésért foglalkoztattak(persze szerződésben rögzítettük hogyha teljesítek, akkor már a normál fizut kapom)

2014. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

"Persze én megértem ezt,de azt nehezen tudom felfogni,hogy ha valaki elvégez egy egyetemet,akkor lényegében ugyanúgy a létra aljáról kell kezdeni,mintha nem is ment volna egyetemre az illető,hanem érettségi után egyből elment volna dolgozni.

Elkeserítő,hogy mennyire nehéz így állást találni pályakezdőként (legalábbis amiket én nézegetek neten)."


Rosszul közelíted meg. A diploma nem ahhoz kell, hogy felvegyenek. Felvenni entry-levelre felvesznek mindenkit, aki megfelelő személyiségű (tud másokkal dolgozni, stb). Majd az előrementelnél fog segíteni a diploma, bár abból se a bsc, hanem egy jó kis msc verzió. Mire meglesz 4-5 év tapasztalatod, egy msc diplomád, akkor már jó eséllyel válogathatsz az igen klassz munkák között.

2014. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Pontosan ahogy utolsó mondja.

diploma önmagában egy nagy nulla,a képlet a sikerhez.Siker= BSc diploma+nyelv(ek)+gyakorlat AND after MSc diploma 3 meló= jobbnál jobb faxa munkák.

Ennyia titok.

2014. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
,,3 meló" helyett + meló akart lenni
2014. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én ezt teljesen értem, ezzel nem mondtatok újat,hogy msc+ pár éves gyakorlat után milyen jó munkám lehet. Ezt szerintem mindenki tudja. Nekem csak az a bajom,hogy azt a pár év gyakorlatot egyetem alatt nem lehet megszerezni,meg előtte se persze,szóval msc diplomával kezdőként még nincs meg az áhított szakmai tapasztalat,amit majdnem mindenhol kérnek és kezdheti az ember lényegében onnan,mintha érettségi után elment volna dolgozni és a pár év alatt feljut egy szintre. Nem tudom lehet-e érteni amit mondok. Közgáz szakon meg lehet csinálni,hogy egyetem mellett megszerzi valaki a több éves tapasztalatot,vagy műszakin is 1-2 gyengébb egyetem mellett.

Mellesleg azért is tartom viccesnek az egészet,mert nem a legmagasabb rangú állásoknál látom ezt,szóval nem a milliós fizetés környékiek,hanem "csak" 200 ezer körüliek.

Igazából mindegy is,mert nem erre irányult a kiírt kérdésem.


Az 5-ös válaszolónak meg köszönöm a választ, valami ilyesmire gondoltam. Mástól is hallottam,hogy néha csakúgy beírnak még plusz dolgokat az álláshirdetésekbe,amikre nem feltétlen van szükség,mégis úgy tüntetik fel. Ezek szerint ez majdnemhogy általános. (Gondolom mindenki a legjobb beosztottat akarja az adott területen :D) Azt megkérdezhetem tőled,hogy milyen területen dolgozol/dolgoztál?

2014. márc. 24. 22:30
 10/12 anonim ***** válasza:

“még nincs meg az áhított szakmai tapasztalat,amit majdnem mindenhol kérnek és kezdheti az ember lényegében onnan,mintha érettségi után elment volna dolgozni és a pár év alatt feljut egy szintre.”


Majdnem mindenhol. Tehát van olyan, ahova nem kell. Ahova érettségi után is lehetne menni dolgozni. Igen, oda kell jelentkezned, bsc diplomával is.

MSc diplomát munka mellett kell csinálni, elvégre az anyag jó része az előzetes tudásra épül. (nem pedig a bscre)

2014. márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!