Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ha csalás...

Mit lehet tenni ha csalás áldozata lettem és nem kaptam meg a fizetésem?

Figyelt kérdés

Jelentkezdtem interneten egy CIB Bank takarítás hirdetésre. 4 órás munkáról volt szó, de min. 6-7 órás munkákat kaptam ezért 6. nap után otthagytam az állást. Eredetileg 2 nap próbaidőről volt szó, de több napot mentem mert mondta a főnök, ha szeretném akkor föl vagyok véve. Keddi napon kezdtem. Következő hét kedden hagytam ott a munkát. 4 napnyi fizetést kaptam meg. A következő hetit tagadják, hogy én dolgoztam. Már próbáltam a kamera felvételekkel "bizonygatni" de azt mondták, hogy azt minden nap kitörlik, mint ahogy a belépést is. (mert csak kártyával lehet belépni).

Mit tudok tenni? Kérlek segítsetek. Nem szeretném annyiban hagyni mert én sem vagyok ingyen dolgozó! :(



2014. márc. 24. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Írtál alá bármilyen munkaszerződést? Tehát hivatalos volt az a pár nap?

Mert ha nem, akkor nyilván igazából semmit nem tehetsz. Ha be voltál jelentve, akkor folyamodhatsz munkaügyi szervekhez, de ha nem voltál bejelentve, akkor mégis mit tehetnél? Dolgoztál, kaptál fizetést, amiért te nem fizettél adót, így az adóhatósággal neked is meggyűlhet a bajod. Még ha csak pár napról is van szó, ami pénzösszegben nem egy nagy dolog.

2014. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem***
2014. márc. 24. 15:20
 3/11 A kérdező kommentje:
A főnök azt mondta, hogy be vagyok jelentve. Elkérte az adataimat, mindent. De amíg nem vagyok felvéve rendesen addig nem kell szerződés ezt mondta. A 4 napról ma kaptam a papírt postán. Be voltam jelentve. Viszont a másik 2 napról a jövőhetiben ezek szerint nem jelentett be. Tudok valamit tenni?
2014. márc. 24. 15:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy enneka nőnek is vannak főnökei. Esetleg ha őket el tudnám érni jutnék valamire? Vagy az ilyen bankoknál kit kell keresni? Ki áll szerződésben a takarítókkal?
2014. márc. 24. 15:25
 5/11 SzarvasLászló ***** válasza:

A kamerás felvételt lehet, hogy törlik (nyomtalanul akkor sem tudják letörölni).

Az irodaházak beléptető rendszerének nyilvántartását (Logolást) viszont nem, azokat évekig vissza lehet követni (ez előírás).

Akkor tud a céged ebbe a beléptetésbe belenyúlni, ha konkrétan ők üzemeltetik ezt a rendszert is (de akkor is nyoma marad).


Azért azt megjegyzem:

-szerződésed volt?

-gondolom nem vezettél jelenléti ívet (amiben a portán aláírod és ellenjegyzik az érkezésed és távozásod időpontját)

Szóval ezek miatt kicsit elgondolkodnék magamon is...


Én simán be merném őket perelni, a nyomokból az adatok visszaállításának a költségét (ez több millió forint is lehet) úgyis nekik kell kifizetni.

2014. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor egyszerűsített foglalkoztatásban dolgoztattak. Keress meg a cégnél egy feljebbvaló vezetőt, vagy ha egy kirendeltségről van szó, akkor a székhelyet, hogy ilyen esetben mit tudsz lépni, mert ha ők nem lépnek, akkor te lépsz tovább munkaügyi bírósághoz. Csak ha rosszul jössz ki belőle, akkor lehet több költséged fog felmerülni, mint amennyit azért a pár napért megkerestél.
2014. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem kellett aláírnom semmit, de amikor bementem és adtak kártyát a nevemet elkérték és nyomkodtak ott a számítógépbe valamit, úgyhogy biztos, hogy be volt írva hogy ott voltam. De ma a portások mondták, hogy ki törlik minden nap és nem lehet visszaállítani. Lehet, hogy estleg ők is benne vannak a csalásokban? Mert igazolni ők is tudnák, hogy szinte hetente amíg ott voltam naponta is cserélték a takarítókat. Sorba jöttek újak..
2014. márc. 24. 15:33
 8/11 SzarvasLászló ***** válasza:
A nevedet kitörölhették a rendszerből (pontosabban inaktívvá tették, azaz nem látszik de létezik, ez nagy különbség). Az említett Logolást nem nagyon tudják törölni a portások, ahhoz a rendszergazda is nehezen fér hozzá...
2014. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Feljelentheted őket és perelhetsz is,de nem sokat fogsz elérni,csak elcseszel egy csomó időt.Tudják ezek nagyon jól,hogy nem lesz belőle semmi.Gondolom nem százezres tételről van szó.
2014. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SzarvasLászló ***** válasza:

Arra válaszolnék, hogy csak az időd megy el vele, úgysem akkora az összeg.


Pont ez a gond. Amíg az ember nem áll ki a maga igazáért, addig számtalanszor kerül ilyen helyzetbe. Hagyja magát és kihasználják. Mennyi példa van erre: güriztetik a dolgozót, megalázó helyzetbe hozzák. Megteszik, mert a fenti hozzáállás dominál. És mindenki meghúzza magát, a munkaadó meg éli nyugodt világát.


Én arra buzdítalak kedves kérdező, hogy állj ki Magad mellett, az igazadért. Már megírtam, hogy visszakövethető az igazad, az összes költség a végén pedig a vesztest terheli.


Ezekre a felvetésekre: "Ha szerződéssel de bejelentés nélkül dolgoztál akkor ki se nyitsd a szádat mert a NAV is elkap."

Ettől se kell annyira tartanod. A bírósági eljárás nem NAV ellenőrzés. Nem tárgya az eljárásnak.

2014. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!