Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a helyzete most a...

Milyen a helyzete most a dolgozóknak 2014. -ben a LIDL-ben?

Figyelt kérdés
SZeretnék jelentkezni a PestMegyei Lidl-be (Ráckeve,Miklós,Dunaharaszti)Sok rémhírt olvasni,hogy milyen a munka körülmény, nem lehet pisilni,kivenni szünetet,lekezelőek a főnökök,váltják egymást a területisek....stb. Most mi a helyzet ezekben a boltokban? Van aki most ott dolgozik és pozitív élményről tud beszámolni????

2014. márc. 30. 07:25
 1/5 Dávid ***** válasza:

Szia, ott dolgozik egy barátom. Ő csoportvezető, hétvégén is dolgozni kell, de cserébe a havi bére (nettó) 165.000.-Ft, ami nem rossz érettségivel.

De korábban (2 évig ott volt) kevesebbet kapott.

Valahol a Tesco (legalja) és az Auchan között helyezkedik el munkakultúra szempontjából.


Aki angolul/németül beszél, az csop.vezető lehet de őneki is nagyon pörgős a munkája, alig van szünete (20perc), de azért elmehet Wc-re:)

2014. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a furcsa, hogy fél évnél tovább nem látom ugyanazt az eladót a boltban se Ausztriában se itthon. Ennyi idő alatt szinte az egész gárda kicserélődik. Nem hiszem, hogy ez véletlen lenne.
2014. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak mondom, hogy a Tesco messze nem a munkahelyek legalja ma MO-n, ugyanis kevese azon cégeknek, ahol 100%-osan törvényesen járnak el minden tekintetben, legyen az kifizetés, túlóra, táppénz, szünet vagy bármi egyéb. Csak a fizu nagyon xar a Tesconál sajnos.


De visszatérve az eredeti kérdéshez, nekem sok kolléga ment át a LIDL-höz az elmúlt pár hónapban. Konkrétan azért, mert a konkurencia (tesco, auchan, spar) lényegesen magasabb a bérezés. Cserébe a rendszer felépítése olyan, hogy mindenki csinál mindent - tehát nincs olyan, hogy én kasszás vagyok és akkor csak kasszázok. Aki épp "ráér" az tölti a polcot, húzza a raklapot, számolja a készleteket, ül a kasszába, selejtezi a rohadt zöldséget...


Asszony barátnője már több, mint egy éve ott dolgozik hivatalosan kasszásként, gyakorlatilag kb. a munkaideje felét tölti max a kasszában. Nem panaszkodik, a fizetése ahhoz képest jó, a munkakörülményekre sem igen van panasza. Csak a beosztásuk nagyon zűrös, későn kapják meg, aztán ahogy esik úgy puffan alapon. Ill. a pisilős sztori egy ferdítés, azt meg tudom erősíteni, hogy nem tud kimenni a kasszából amikor csak kedve tartja, mert ha kevesen vannak és nagy a forgalom akkor nem engedik ki. De azért nem úgy kell elképzelni, mint egy börtönt.


A HR-esünk férje pedig a Lidl boltvezető képzésében vesz részt. Na ő már nem ilyen elégedett, mert a fizetése neki is elég jó, de a program egy kalap xar, kb. csak rabszolgának használják, panaszkodott a vezetőségre is bőven, illetve arra, hogy oktatás kb. nulla, oldj meg mindent ahogy tudod...

2014. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kedves az életed két szektort messze elkerülsz kis hazánkban : a kereskedelem és a vendéglátás. Jó tanács ,fogadd meg! Itt csak xar van és mégxarabb, hacsak nem te vagy a főgóré.
2014. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MeaBea ***** válasza:
Nekem egy barátnőm dolgozik lidlben, nincs baja semmivel. Többet kell dolgozni mint más hasonló boltban de jobban megfizetik. A hangulat jó de a húzós napokon (csütörtök új akciók miatt) azért elég kemények akkor mindenki feszültebb. Viszont az üzletvezető és helyettes is szinte mindent csinál ami éppen adódik. Ebből a szempontból tetszik neki, nincs válogatás, a boltvezető helyettes is kasszázik, takarít, tölt stb ha kell. Annak jó aki bírja a rugalmas munkát és tempót. Aki simán kasszázáshoz szokott annak nagyon nem ajánlott.
2014. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!