Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan a pénzügy-számvi...

Most komolyan a pénzügy-számvitel szakkal csak könyvelőnek lehet menni?

Figyelt kérdés
beszéltem egy sráccal aki a PSZK-ra jár és azt mondta itt mindenki könyvelőnek megy, nincs alternatíva, illetve csak abban van pénz .. :S
2014. márc. 30. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez hulyeseg. Ott van a penzugyi szakirany is. Megsugom, hogy erre sokkal tobben jelentkeznek, mint szamvitelre.
2014. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem a gyerek azt mondta szinte mindenki számvitelre megy nem is tud olyanról aki pénzügyre menne, bár ő nagyon olyan, hogy csak "könyvelés könyvelés" mást nem tud elképzelni
2014. márc. 30. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Adótanácsadó is lehet.
2014. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem megy, hanem pályakezdőként oda veszik fel a legtöbb embert. nekem az ismerőseim főként pénzügyre mentek. az egyik ismerősöm pénzügyes is egy cégnél és nem könyvelő, a másik pénztáros, a harmadik bérszámfejtő. Szóval nem csak könyvelők, de oda keresnek főleg embert és sokan ott kezdik.
2014. ápr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk azért jelentkezett a többség számvitel szakirányra, mert ők megkapták a mérlegképes "oklevelet" is vizsga nélkül (természetesen fizetni kellett, csak vizsgázni nem). Ez évtől, ha jól értesültem, módosították ezt, és már a pénzügy szakirányosok is megkapják (nekik különbözeti vizsgát kellett tenni korábban).
2014. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!