Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig számítok pályakezdőnek?

Meddig számítok pályakezdőnek?

Figyelt kérdés

Az iskola befejezése után még csak egy hónap munkaviszonyom volt, most pénteken kezdek egy új helyen. Meddig számítok pályakezdőnek, mennyi munkaviszony kell hozzá, hogy ez a "titulusom" elvesszen?

Félreértés ne essék, hosszú távra tervezek, de én inkább felkészülök mindig a legrosszabbra, miközben remélem a legjobbat :)


2014. ápr. 2. 18:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és igen, 21 éves vagyok, pék-cukrász a szakmám, de nem ebben fogok dolgozni, hanem betanított munkásként, a próbaidő után pedig teljesítménybérezés lesz.
2014. ápr. 2. 18:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1 2 év szakmában eltöltött munkaidő után. A munkaügyi központ nem tudom meddig tart annak.:)
2014. ápr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pék cukrászként pályakezdő leszel amíg nem dolgozol pékként vagy cukrászként. :)
2014. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdő álláskeresők: az álláskeresők közül azok a 25. életévüket – felsőfokú végzettséggel rendelkezők esetén 30. életévüket – be nem töltött fiatalok, akik tanulmányaik befejezését követően munkanélküli ellátásra nem szereztek jogosultságot
2014. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ismerek egy csajszit, bolti eladói szakmával, ő 28 évesen is még pályakezdő volt, egy csoportban voltunk egy tanfolyamon... Ez hogy lehet?


És ha én most teszemazt 10 évig itt leszek ezen a munkahelyen, és nem dolgozom a saját szakmámban, akkor 31 évesen is pályakezdő leszek?

Érdekes ez az egész :)

Holnap úgyis be kell mennem a munkaügyibe, majd megkérdezem :)

2014. ápr. 2. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a saját szakmádban még nem dolgoztál, de már elmúltál 25 éves, akkor már nem leszel pályakezdő. Csak ha a saját szakmádban még nem dolgoztál és tegyük fel 30 évesen helyezkedsz el benne, akkor nem kérhetsz és nem kapsz akkora fizetést mondjuk, mintha 5 évet ledolgoztál volna a szakmádban, mivel azért ha valakinek van tapasztalata, azt azért egy-némely cég szokta honorálni.

De 28 évesen már biztosan nem pályakezdő valaki. Még akkor sem, ha egyébként nincsenek munkaévei, mert elmúlt 25 éves. És ez ezer százalék, mert a munkanélkülitől tudom!

2014. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is ezen csodálkoztam erősen. Tanfolyamon voltunk, és direkt pályakezdőknek indították, a csoportos tájékoztatón is úgy voltunk, hogy csupa-csupa 25 év alatti, és így is lettünk "nevezve", hogy 25 év alatti pályakezdők... A lány mégis ott volt velünk a tanfolyamon, ugyanúgy tökingyen csinálta végig, mint mi... Se gyereke, se férje, anyjáéknál lakik, állítólag még nem is dolgozott soha... Tőle nem volt pofám megkérdezni, hogy "figyelj már, mit keresel te itt ilyen idősen?", de azóta se értem meg, hogy került ő hozzánk...
2014. ápr. 3. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:
amíg nincs fél év tapasztalatod azadott szakmában
2014. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!