Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Direkt van így kitalálva a...

Direkt van így kitalálva a rendszer, vagy ennyire nem foglalkoznak vele hogy ez így életképtelen?

Figyelt kérdés

Mostanában nagy trend lett, hogy az álláshirdetések 90%-a támogatható pályakezdőről ír. A probléma nem az, hogy őket részesítik előnyben, ha valaki például pályakezdő, hanem kizáró ok az, ha valaki nem támogatható, tehát nem minimum 6 hónapja munkanélküli, és emellett még pályakezdő is legyen.

Ez nem csak egyszerű bolti eladóknál, hanem ritkább tudományos és mérnöki szakmáknál is megfigyelhető.

A munkáltatónak nem gond, hogy nem lesz betöltve az állás az irreális feltételek miatt? Miért lehetetlenítik így el az álláskeresést és azt hogy ha valaki jó szakember bizonyos területen, dolgozni tudjon, attól függetlenül is hogy nem 6, csak 1 hónapja munkanélküli?



2014. ápr. 2. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen állás, de ahol van képzett munkaerő, ott nem marad betöltetlen az állás.


Tény, vállalkozóként alkalmazott után a "járulékfizetésnek" ez még mindig jobb módja, mint a bejelentéssel trükközés, vagy fekete munka.


Ugyanakkor ezek támogatási pályázatok és így még az esetben is kiírásra kerül a munka, ha a munkáltató már az első megbeszélésen közli, hogy kit, melyik ismerőst, rokont, stb. szeretné felvenni a munkára.

2014. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahogy tapasztalom, a képzett munkaerőt sok helyen elutasítják.

Volt olyan eset, amikor egy vidéki faluba kerestek több, 6 hónapnál régebben munkanélkülire bejelentett szakmérnököt egy vállalathoz, viszont elutasítás volt a válasz, mert hiába van meg a képzettség, nekik kell hogy támogatható legyen, és nem egy embert, hanem legalább 3at kerestek ugyanarra a pozícióra.

2014. ápr. 2. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

A másik oldalról nézve, én is egy vidéki faluban kerestem munkaerőt, munkaügyin keresztül.


Bementem, megmondtam hogy kit szeretnék felvenni, utánanéztek, hogy mennyiben támogatható. Maximális támogatási összeget kaptam volna rá (40 év feletti női szakképzetlen munkaerő 2 éve munka nélküli) vagyis a foglalkoztatásának bér- és járulékköltségét utólag a következő hónapban mindig visszakaptam volna.


Így bocsánat, hogy ezt írom, de ingyen lett volna nekem a munkaerő, mintsem hogy ki kelljen fizetnem ugyanarra az időre havi 150 ezreket, még minimálbéren bejelentve is.

Amíg ilyen magasak a járulékok, addig szinte minden vállalkozás ott spórol ezen, ahol tud.


Felvesz gyakornokot, pályakezdőt, vagy épp nyugdíj előtt állót, a lényeg, hogy lehessen utána érvényesíteni valamilyen járulékcsökkentést, mert különben elég költséges lenne és nem hogy 3-at, de még egyet is meggondolna, hogy felvesz-e?


Ha pedig szembesül egy idő után azzal, hogy a pályakezdő nem jó, mert nincs rutinja, be kell állandóan tanítgatni elkezdi szűrni az állásra jelentkezőket. Találkoztam olyannal, aki 30 év alattiakat nem is alkalmazott, ugyanakkor ő úgy oldotta meg, hogy nem teljes 8 órába jelentette be a munkaerőt, hanem zsebbe fizette a nettót, a 4 órás bejelentett álláson felül.


Erre írtam, pl. a bejelentéssel trükközést.


Vannak szintén munkaügyi által támogatott munkahelyteremtő beruházások, amik kapcsán megint csak elszámolható a bér-és járulékköltség. Így ilyen "kaliberű" munkavállalók foglalkoztatására talán az lehet jobb megoldás, de sok múlik a fenntartási időszakra vonatkozó előírásokon is. Mivel ha valaki csak "rövid távon" támogatható, azt nem fogja megérni felvenni még ilyen esetben sem, mivel lehet, hogy egy két éve munkanélküli halmozottan hátrányos helyzetű után még 1-2 évig igénybe vehető adó, vagy járulékkedvezmény.

2014. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!