Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves kortól kezdhetek el...

Hány éves kortól kezdhetek el dolgozni?

Figyelt kérdés
Olyasmit hallottam, hogy 15 éves kortól szülői engedéllyel már lehet. De előbb sehol sem? Nincs valami sepregetés vagy bármi? Akár minden nap dolgoznék suli után, csak keressek valamennyi pénzt... Tévedés ne essék, nem ruhácskákra meg csokira szeretném, csak lesz egy olyan esemény nyáron, amihez ha találok szponzort, akkor is kb. 80 ezer forintot kell fizetnem. Pluszban még sok táborba szeretnék menni. Tudom, hogy ezek hanyagolhatóak, de szörnyű érzés volt, és nagyon szégyelltem magam, mikor a barátaim jól szórakoztak, én meg itthon gubbasztottam a nyár nagy részében, mert éppen nem volt pénzünk semmire. Az anyagi helyzetünk nem a legrosszabb a világon, Magyarországon sokkal rosszabbak is vannak. Csak az a baj, hogy apukám fizetése nem állandó, így lényegében anyukám az egyetlen aki biztosan hoz haza pénzt, kb 150 ezer forintot, nem tudom, hogy ez jónak számít-e. Azért nyilván apukám is hoz haza, olyan 100 ezret általában, csak ez az összeg hónapról hónapra egyre kevesebb. Már kb. 10 éve rosszabbodik a helyzet. De pl minden nap tudunk enni, csokit is kapunk ha úgy adódik, a ruhákban nagy a szerencsénk, mert anyukám és apukám is tud nekem ingyen szerezni, az most mindegy, hogy hogyan (nyugalom, azért legális, csak nincs kedvem leírni :D ). Ha kicsit kesze-kusza a szöveg, nyugodtan kérdezzetek és válaszolok! No de ha visszakanyarodunk, van-e egyáltalán lehetőség arra, hogy bármilyen munkát kapjak (nyilván legális kereteken belül) 13 évesen? Egyébként ismerősöknél nem nagyon lehet, nincsenek jómódú ismerőseink a barátaimon kívül, azért meg nekem is lesülne a pofámról a bőr, ha mondjuk náluk kéne takarítani. Tudom, ha minden kötél szakad azt is meg kell tenni, de szerintem itt még nem tartunk. A családtagjaink vidéken élnek, az összes nagyszülőm meghalt :( Fogalmam sincs mit tegyek, egyébként nyárra már 14 éves leszek, ha ez számít. 13/L

2014. ápr. 3. 15:56
 1/2 chevrolet211 válasza:
13 illetve 14 évesen legális keretek között nem vállalhatsz munkát. 16 éves kortól lehet először, és én akkor is egy iskolaszövetkezetet javasolnék, mert azoknál jóeséllyel meg is kapod a fizetésed. Viszont amíg nem vagy 16, addig maximum feketén tudnak foglalkoztatni téged, ami elég nagy rizikó. Egy-két mezőgazdasági munkánál még talán mehetne is a dolog, de a "napszámos" munka elég kemény meló.
2014. ápr. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. ápr. 4. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!